خودکفایی تولید کاغذ در کشور و مبارزه با سوداگران

  0
  47
  علی اکبر ابراهیمی خودکفایی تولید کاغذ در کشور

  مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خودکفایی تولید کاغذ در کشور نیاز به مبارزه با سوداگران دارد.

  علی اکبر ابراهیمی، مدیر کل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موضوع خودکفایی صنعت چاپ و نشر در دولت سیزدهم مطرح شده و شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر این موضوع هستند و بودند و همت بلندی در این خصوص وجود دارد که انشاالله بتوانیم در این حوزه به خودکفایی برسیم.

  مدیر کل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: شرایط و مشکلات خاصی وجود دارد و با توجه به این که تولیدکنندگان در سال‌های گذشته دچار چالش‌ها و مشکلاتی بودند الحمدالله امروز در طول یک سال اخیر بعد از پیگیری‌هایی که صورت گرفته شاهد رونق کارخانه‌های تولیدکننده کاغذ بودیم و شاهد هستیم که بخشی از تولیدات کارخانه‌ها در حوزه نشر به مصرف می‌رسد برای چاپ هم در سال جاری توافقی بین وزارت آموزش و پرورش و کارخانه کاغذساری مبنی بر تامین کاغذ بود. در هر صورت زمان می‌برد برای رسیدن به موضوع خودکفایی تولید کاغذ در کشور که بتوانیم نیاز کل کشور را تامین کنیم.

  بیشتر بخوانید: شرکت چاپ و نشر کتاب ‌های درسی و معضل کاغذ داخلی

  ابراهیمی ادامه داد: در بحث گرانی کاغذ شاهد افزایش قیمت جهانی بودیم و نوسانات ارزی هم در داخل کشور دلالت بر افزایش قیمت کاغذ دارد البته گرانی کاغذ همیشه به عنوان یک کالا یا مبادی اولیه راهبردی همیشه دچار چالش بوده است و ما و شما دهه هفتاد هم وجود داشته و دهه هشتاد و نود هم بوده و الان کماکان ادامه دارد. موضوع خودکفایی یک بحثی است که ابتدا به بحث دانش، مواد اولیه و بحث تکنولوژی برمی‌گردد.

  وی افزود: در بخش مواد اولیه تکنولوژی وجود دارد و در بخش دانش هم مشکلی وجود ندارد خب بعضی از کارخانجات ما ماشین آلات فرسوده‌ای دارند که این امر طبیعی است و نمی‌شود کتمان کرد، ولی علیرغم همه این موضوعات می‌شود به خودکفایی تولید کاغذ در کشور رسید و یک همت بلندی می‌خواهد به صورت واضح بحث مبارزه کردن با سوداگران کاغذ است. خودکفایی تولید کاغذ در کشور

  مدیر کل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: دولت حمایت‌هایی را برای کارخانجات در نظر گرفته شده و شاهد هستیم که امروز بسیاری از حوزه تولید مصرف داخلی را در دستور کار خودشان قرار دادند و شاهد رونق در این بخش هستیم، ولی نیاز به زمان داریم و باید تدبیر کرد و باید به نوعی تحمل کرد برای مواردی که وجود دارد انشاالله امیدواریم با برنامه ریزی‌های درستی که دارد انجام می‌شود و یکی از دغدغه‌های بزرگ دولت خصوصا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هست قطعا در حوزه کیفیت هم شاهد رونق و شکوفایی خواهیم بود.

  خودکفایی تولید کاغذ در کشور

  مطلب قبلیبازار آرام کاغذ در هفته‌ای که گذشت
  مطلب بعدیبیست و سومین نمایشگاه مواد غذایی، چاپ و بسته بندی تبریز افتتاح شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  12 − چهار =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.