خبر خوش وزیر ارشاد در رابطه با کاغذ

  0
  146
  ۸۵۲ میلیارد ریال کتاب

  قول وزیر ارشاد به دسترسی عموم مردم به کالاهای فرهنگی 

  وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران از اتفاق‌های خوش در حوزه کاغذ خبر داد و با تاکید بر تحقق عدالت فرهنگی با برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران گفت: دسترسی عموم مردم به انواع کالا‌های فرهنگی به‌ویژه کتاب در قالب فرآیند بسیار دقیقی در حال انجام است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، در حاشیه بازدید محمد‌مهدی اسماعیلی، وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران درباره آخرین خبر‌های حوزه تامین کاغذ بیان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال انجام آخرین اقدامات برای پیش‌خرید هستیم تا تولید‌کنندگان بتوانند نشر را توسعه دهند؛ بنابراین خبر‌های خوبی در راه است.     

  وی درباره تاثیر برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران در توسعه عدالت فرهنگی گفت: با طرح عدالت فرهنگی به‌عنوان یکی از شعار‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت مردمی، ایجاد دسترسی عموم مردم به انواع کالا‌های فرهنگی به‌ویژه کتاب در قالب فرآیند بسیار دقیقی در حال انجام است.

  وزیر ارشاد درباره مهمترین دستاورد‌های دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران گفت: نمایشگاه مجازی کتاب تهران، موجب شد تا عدالت فرهنگی و دسترسی همگانی به کتاب در سراسر کشور فراهم شود. مردان، زنان و کودکان توانستند از شهر‌های دور محل زندگی خود به خرید کتاب اقدام کنند.

   وی افزود: اتفاق قابل توجه دیگر در ارتباط با برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران، دسترسی به کتاب؛ به‌ویژه در مناطق روستایی است؛ تا جایی که به بیش از 2000 روستا‌یی که نشانی پستی آن‌ها با رنگ در خانه تکمیل شده، کتاب ارسال می‌شود. ارسال مرسولات نمایشگاه مجازی کتاب تهران نیز با تسهیلاتی که پیش‌بینی شده برای خریداران کتاب رایگان است.   

  بیشتر بخوانید: خودکفایی در تولید کاغذ بسته بندی و توان صادرات

  وزیر ارشاد ادامه داد: بعد از شیوع ویروس کرونا، برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران، تداوم خواهد داشت؛ چراکه این نمایشگاه کنار نمایشگاه‌ فیزیکی کتاب، به تعمیق و تقویت نهضت کتابخوانی کمک خواهد کرد.

  مطلب قبلیکنترل کرونا و تعطیلی اصناف
  مطلب بعدیچاپ سیستان و بلوچستان در معرض نابودی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده + چهار =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.