تفاهم نامه همکاری بین وزارت آموزش و پرورش و شرکت کاغذ سازی راشاکاسپین

  0
  60
  وزارت آموزش و پرورش

  چاپ سالانه 147 میلیون کتاب درسی از سوی وزارت آموزش و پرورش 

  تفاهم نامه همکاری بین وزارت آموزش و پرورش و شرکت کاغذ سازی راشاکاسپین برای تامین مقوای مورد نیاز برای جلد کتاب های درسی در این کارخانه کاغذ سازی به امضاء رسید.

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایرنا، حجت الاسلام علی لطیفی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در آیین مبادله تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش با شرکت کاغذ سازی راشاکاسپین ایرانیان برای تامین مقوای مورد نیاز برای جلد کتاب های درسی با بیان اینکه سالانه چهار هزار و ۳۰۰ تن مقوا برای جلد کتاب های درسی در کشور نیاز است، افزود: هر ساله مناقصه ای برای تامین این نیاز برگزار می شود و تا کنون شرکتی از داخل در این مناقصه ها حضور نداشت ولی امسال شرکت کاغذ سازی راشاکاسپین اعلام کرد که توان تولید مقوای مورد نیاز را دارد.

  به گفته وی از آنجا که رویکرد سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی این بوده که از تولید داخل حمایت کند، تفاهم نامه ای با این واحد تولیدی امضا شد.

  حجت الاسلام لطیفی با بیان اینکه ازاین پس ۱۰۰ درصد مقوای مورد نیاز جلد کتاب های درسی از داخل تامین خواهد شد، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش سالانه حدود ۱۴۷ میلیون جلد کتاب درسی در کشور چاپ می کند.

  وزارت آموزش و پرورشلطیفی همچنین به تامین کاغذ مورد نیاز چاپ کتاب های درسی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در سال های گذشته نزدیک به ۴۵هزار تن کاغذ برای مصرف در این بخش استفاده می‌شد که امسال ۳۰هزار تن یعنی دو سوم نیاز کشور در داخل تولید می‌شود.

  بیشتر بخوانید: استفاده از کاغذ بازیافتی برای تولید مقوا به منظور حفظ محیط زیست

  رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه خودکفا شدن در تامین مواد مورد نیاز چاپ کتاب های درسی، ما را از گرفتاری های واردات رها می کند، اظهار داشت: مهم ترین موضوع در این خصوص، اتکا به توان داخلی است و این موجب صرفه جویی ارزی و اشتغال در کشور می شود.

  مجتمع کاغذی سازی راشا کاسپین ایرانیان که در حال حاضر بزرگترین کارخانه کاغذسازی ایران با ظرفیت تولید سالانه 17 هزار تن می باشد، در سال 1395 با سرمایه گذاری بخش خصوصی در محدوده ای ۱۵ هکتاری واقع در شهرک صنعتی شماره یک شهر زنجان تاسیس شد.

  مطلب قبلیمدیر مجموعه اسپیرال‌کو: حل مشکلات بازار ملزومات چاپ با هم‌ اندیشی
  مطلب بعدیتاکید مدیر موسسه خانه کتاب بر بازگشایی افق های جدید در صنعت چاپ و نشر 

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × چهار =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.