مدیر مجموعه اسپیرال‌کو: حل مشکلات بازار ملزومات چاپ با هم‌ اندیشی

  0
  51
  مجموعه اسپیرال‌کو

  سخنان مدیر مجموعه اسپیرال‌کو از وضعیت بازار ملزومات چاپ 

  مجموعه اسپیرال‌کو در زمینه تولید و فروش فنرهای صحافی و طلق جلد فعالیت دارد. مدیر این مجموعه  نوسانات بازار ارز و مشکلات مالیاتی از جمله مشکلات بازار ملزومات چاپ کشور برشمرد. 

   

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین هادی میرسائیان مدیر مجموعه اسپیرال‌کو درباره وضعیت این روزهای بازار ملزومات چاپ به خبرنگار مجله چاپ و نشر گفت: همان‌طور که می‌دانید نوساناتی که بازار ارز برای صنایع کشور ایجاد کرده است بسیاری از اصناف را به رکود کشانده و این در مورد حوزه فعالیت ما نیز صدق می‌کند؛ از سویی مشکلات مالیاتی نیز فعالان اقتصادی را با معضلات دیگر مواجه کرده است که حل آن تنها به دست مسئولان ممکن است.

  وی در ادامه افزود: وضعیت بازار ملزومات چاپ از ابتدای امسال تا حدودی رو به بهبود بود اما از اول تیرماه تاکنون دوباره در رکود شدید فرورفته و این روند تا نیمه مردادماه نیز ادامه خواهد یافت. مشکل نقدینگی نیز مسئله‌ای است که تمامی فعالان این صنف با آن درگیر هستند.

  سائیان اظهار داشت: روندی که بر بازار مستولی گشته باعث کمیاب شدن جنس در بازار و افزایش قیمت‌ها خواهد شد؛ به‌طوری که می‌توان گفت قیمت‌ها به ‌احتمال ‌زیاد تا شهریورماه 20 درصد افزایش خواهند یافت. با توجه به مشکلاتی که عرض کردم یعنی نبود نقدینگی لازم، گرانی، بی‌ثباتی ارز و مشکلات مالیاتی باید منتظر رکود بیشتری در مهرماه باشیم؛ برای فائق آمدن بر این مسائل مسئولان باید با تبادل‌نظر با اتحادیه و اصناف دست به برنامه‌ریزی‌های اصولی و منطقی بزنند. یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین اقدامات مسئولان دولتی نیز می‌تواند در زمینه کم کردن فشارهای اداره مالیات باشد.

  مجموعه اسپیرال‌کووی در ادامه یکی از راه‌های کنترل بازار را کاهش قیمت با افزایش تولید عنوان کرد و افزود: برای کنترل قیمت‌ها باید هزینه‌های تولید را کم و میزان آن را افزایش دهیم. مجموعه ما سال‌ها است که با کم کردن حاشیه سود و هزینه‌ها توانسته در شرایط سخت رکود اقتصادی به حیات خود ادامه دهد.

  بیشتر بخوانید: مدیر بازرگانی صنوبر: رقابت در بازار صنعت چاپ ناسالم است

  مدیر مجموعه اسپیرال‌کو مهم‌ترین عامل افزایش قیمت‌ها را در مسائل مربوط به ارز دانست و اظهار داشت: دود تمام این افزایش قیمت‌ها به چشم قشر کم‌درآمد و مصرف‌کننده نهایی جامعه خواهد رفت و با توجه به این اوضاع نابسامان صنعت چاپ نیز آینده چندان خوبی نخواهد داشت؛ تنها مسئولان و دولت‌مردان هستند که می‌توانند با دیپلماسی صحیح راهی برای برون‌رفت از این مصائب بیندیشند.

  مطلب قبلیصنایع بسته بندی پگاه موفق در تولید، چاپ و ملزومات بسته بندی
  مطلب بعدیتفاهم نامه همکاری بین وزارت آموزش و پرورش و شرکت کاغذ سازی راشاکاسپین

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 − سه =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.