همایش ملی دانش و نوآوری در صنعت چوب و کاغذ و تقدیر از 20 پیشکسوت

  گفت و گو با احمد ثمری ‌ها، دبیر اجرایی چهارمین همایش ملی دانش و نوآوری در صنعت چوب و کاغذ

  0
  54
  همایش ملی دانش و نوآوری در صنعت چوب و کاغذ

  همزمان با چهارمین همایش ملی دانش و نوآوری در صنعت چوب و کاغذ از 20 پیشکسوت و فعال این حوزه تقدیر و 6 مقاله مرتبط با چوب و کاغذ ارائه شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ احمد ثمری ‌ها، دبیر اجرایی چهارمین همایش ملی دانش و نوآوری در صنعت چوب و کاغذ با اشاره به برگزاری این همایش در چهارم مرداد، گفت: این رویداد توسط انجمن علمی علوم و صنایع چوب و کاغذ ایران و با حمایت مؤثر مجامع علمی و دانشگاهی، ارگان‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگی همچون شرکت صنایع بسته بندی کارتن توحید، شرکت کاغذسازی دناسلولز و شرکت آینده اندیشان رادینا در سالن مروارید نمایشگاه بین‌المللی تهران همزمان با پنجمین نمايشگاه تخصصى بین‌المللی كاغذ و مقوا برگزار شد.

   وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع علوم و صنایع چوب و کاغذ و ضرورت این رشته موثر و کاربردی در کشور، سازمان و کمیته برگزاری این کنفرانس تصمیم گرفت تا با هدف ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات و ارائۀ دستاوردها و یافته‌های پژوهشی و علمی صاحبنظران، پژوهشگران و دست‌اندرکاران این حوزه کنفرانس را برگزار کند.

   ثمری‌ها با اشاره به نقش و اهمیت سازنده علوم و صنایع چوب و کاغذ، توضیح داد: برای این همایش مقالات و سخنرانی‌های علمی بسیاری توسط صاحبنظران، پژوهشگران، اساتید و نمایندگان شرکت‌های معتبر در زمینه چوب و کاغذ ارائه شد.

   وی یادآور شد: یکی از این سخنرانی‌های همایش ملی دانش و نوآوری در صنعت چوب و کاغذ توسط افشین پیرجانی، قائم‌مقام مدیرعامل کارتن توحید بود که با عنوان نگاهی اجمالی بر شاخص رقابت‌پذیری اقتصادی و ضرورت بازنگری ارتباط صنعت با دانشگاه ارائه شد.

  همایش ملی دانش و نوآوری در صنعت چوب و کاغذتجلیل از بزرگان و پیشکسوتان در همایش ملی دانش و نوآوری در صنعت چوب و کاغذ

   ثمری‌ها با بیان اینکه در این همایش از 20 نفر از بزرگان، پیشکسوتان و فعالان علم و صنعت تجلیل شد، گفت: در این مراسم از علی کرامتی، قنبر ابراهیمی، علیقلی اعظمی، غفرانی، مهدی حداد عادل، محمد همایون، حسین کرامتی، مهندس زارعی، احمد کرامتی، ابوالفضل روغنی، دکتر ربیع، محمد مدلل، جلیل سالاری، سحاب حجازی، مهشید پورداد، علی همتی، علی چگینی، سراج واعظ پور، کامبیز راشدی و علیرضا همایون، در این عرصه به پاس زحمات و تلاش‌های موثر آن‌ها در حوزه چوب و کاغذ تقدیر شد.

   وی با بیام اینکه بیش از 90 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد، گفت: پس از داوری تعداد 48 مقاله پذیرش و از این تعداد 6 مقاله در روز همایش توسط پژوهشگران ارائه شدند که «قوانین قرنطینه‌ای چوب‌های وارداتی در ایران در مقایسه با سایر کشورها: روش های جدید و نوآورانه قرنطینه با هدف تسهیل واردات چوب» توسط اصغر طارمیان یکی از این مقالات بود.

  بیشتر بخوانید: پنجمین نمایشگاه بین المللی کاغذ و مقوا؛ رونمایی جدید‌ترین دستاورد‌ها

   ثمری‌ها با اشاره به دیگر مقالات ارائه شده در همایش ملی دانش و نوآوری در صنعت چوب و کاغذ، افزود: مقاله‌های «آینده و جایگاه هوشمند سازی در صنعت مبلمان» توسط هادی غلامیان، «قابلیت استفاده از رزین‌های آمینی به منظور اصلاح ویژگی‌های فیزیکی- مکانیکی چوب توسط داود افهامی، «آنالیز جرم سنجی حرارتی ‏(TGA)‏ اثرات بایندرهای لیگنوسلولزی بر ‏سوخت‌های زیستی جامد» توسط علی ابیض و «ویژگی‌های فلورسنت طبیعی مواد لیگنوسلولزی» توسط حافظه شیخ علی نیز در این مراسم ارائه شدند.

   وی همچنین تاکید کرد: پنجمین همایش ملی دانش و نوآوری در صنعت چوب و کاغذ اردیبهشت 1402 برگزار خواهد شد.

  مطلب قبلیبرگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ پس از دو سال وقفه
  مطلب بعدیبررسی تشکیل خانه بسته بندی در نخستین نمایشگاه تخصصی بسته بندی ایران در حوزه صنایع فرهنگی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × 1 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.