انبار احتکار کاغذ روزنامه شناسایی و پلمپ شد

  0
  63
  افزایش 5 درصدی قیمت کاغذ

  رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا از شناسایی و پلمب یک انبار احتکار کاغذ روزنامه در هفته‌های گذشته خبر داد و گفت:‌ افزایش قیمت‌ها در بازار کاغذ تحریر کاذب و ناشی از جو روانی التهاب در بازار ارز است.

  کشف انبارهای احتکار کاغذ روزنامه در دو هفته گذشته 

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از تسنیم احمد شریفان، رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا، با اشاره به التهاب این روزهای بازار کاغذ گفت: جوّ روانی ناشی از نوسان قیمت ارز موجب شده تا برخی از تجار در فروش کالای خود به بازار وقفه ایجاد کنند و این موجب شده است تا قیمت‌ها نیز در بازار با افزایش مواجه شود.

  وی ادامه داد:  در عین حال شرایط بازار به مانند سابق است و خرید و فروشی انجام نمی‌شود،‌ تقاضا اندک ولی کاغذ موجود است؛ البته در زمینه کاغذ روزنامه عرضه بسیار کاهش داشته،‌ به ویژه در بحث تولید داخل که مدتی است کاغذی به بازار وارد نشده است.

  بیشتر بخوانید: کشف میلیاردها ریال کاغذ احتکار شده 

  شریفان از کشف انبارهای احتکار کاغذ روزنامه در دو هفته گذشته خبر داد و گفت:  انباری شامل 100 تن کاغذ روزنامه در قم شناسایی و توسط تعزیرات پلمب شد،‌ این کاغذها به بازار عرضه نشده و دپو شده بود‌. تصور می‌کنم این کاغذها با ارز 4200 تومانی مدت‌ها پیش خریداری و دپو شده باشد.

  قیمت کاغذ چاپ و تحریر،‌ روزنامه و گلاسه در هفته‌های گذشته در بازار آزاد با افزایش قابل توجهی همراه بوده است. بر این اساس هر بند کاغذ تحریر 700 تا 710 هزار تومان،‌ کاغذ روزنامه کیلویی 30 هزار تومان و گلاسه نیز کیلویی 34 هزار تومان به فروش می‌رود. 

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار + دوازده =