ظرفیت استان خراسان شمالی برای تولید کاغذ سنگی 

  0
  61
  خراسان شمالی

  عدم وجود کارخانه فرآوری مواد معدنی برای تولید کاغد سنگی در خراسان شمالی 

  معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی یکی از استان هایی است که ظرفیت خوبی برای تولید کاغذ سنگی در کشور دارد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایسنا، علی اصغر رضازاده معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی با بیان اینکه استان خراسان شمالی دارای ظرفیت فراوانی از آهک و کربنات کلسیم است که می توان با استفاده از آن به جای قطع درختان، کاغذ سنگی تولید کرد، گفت:  مواد معدنی مورد نیاز تولید این محصول در استان وجود دارد اما کارخانه فرآوری این مواد برای تولید کاغد سنگی موجود نیست. باید این مواد معدنی در کارخانه فرآوری تبدیل به گرانول و سپس گرانول تولیدی تبدیل به کاغذ سنگی شود.

  این مقام مسئول با اشاره به اینکه یک واحد تولیدی کاغذ سنگی در فاروج ساخته شده و هم اکنون در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد، بیان کرد: این واحد تولیدی نیز مواد اولیه مورد نیاز خود را به علت نبود کارخانه فرآوری آهک و کربنات کلسیم از خارج استان تامین می کند.

  بیشتر بخوانید: آغاز آزمایشی پروژه تولید کاغذ سنگی فاروج

  وی با اشاره به پروژه در حال ساخت کاغذ سنگی در جوار شهرک صنعتی فاروج اظهارکرد: این پروژه جزو طرح های اقتصاد مقاومتی در این استان است که سرمایه ثبت شده برای اجرای این پروژه در جواز تاسیس ۲۴۶ میلیارد تومان بوده اما با توجه به افزایش قیمت های رخ داده، رقم هزینه شده بیش از این عدد بوده است.

  معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی با بیان اینکه ظرفیت تولید این واحد صنعتی سالانه ۳۰ هزار تن است، ادامه داد: کاغذ دیواری، پاکت نامه و… از جمله محصولاتی هستند که در این واحد تولیدی، تولید خواهد شد.

  مطلب قبلیداوود ابراهیمی؛ بهیار چاپ
  مطلب بعدیعقب ماندگی صنعت بسته بندی در ایران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 + چهار =