آغاز آزمایشی پروژه تولید کاغذ سنگی فاروج

  0
  62
  کمبود کاغذ

  پروژه تولید کاغذ سنگی فاروج به عنوان یکی از پروژه های مهم در زمینه جهش تولید که به علت کرونا به تعویق افتاده بود، به صورت آزمایشی آغاز به کار کرد.

  پروژه تولید کاغذ سنگی فاروج و گستره استفاده 

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان شمالی،  تصور توليد کاغذِ نازک از سنگِ سخت، قدري دور از ذهن است ولي کارآفرين  فاروجي، با استفاده از سنگ کربنات کلسيم، کاغذي براي مصارف مختلف توليد کرده است.

  کارخانه تولید کاغذ سنگی دارای ظرفیت  تولید سالانه ۳۰هزار تُن تولید کاغذ از کربنات کلسیم دارد که  در حال حاضر در گام اول، شش هزار تُن کاغذ تولید می‌شود. با توجه به گام دوم و سوم تا دوسال آینده این کارخانه به حداکثر تولید خود می رسد.

  در حال حاضر در تست آزمایشی ۴۰نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند. برای راه اندازی این کارخانه هیچ گونه تسهیلات و مساعدت دولتی دریافت نشده و تا کنون هزار میلیارد ریال برای راه اندازی و تجهیزات آن هزینه شد.

  بیشتر بخوانید: افزایش قیمت کاغذ تحریر بر خلاف وعده مسئولان

  گفتنی است این واحد تولید کاغذ سنگی در ۱۶ بهمن سال ۹۸ در حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌ های صنعتی در روستای برگرد در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار و با ۶۰ هزار متر مربع زیربنا و ایجاد ۱۱۵ فرصت شغلی به زمین زده شد.

  محصولات واحد تولید کاغذ سنگی فاروج گرانول ترکیبی بر پایه کربنات کلسم و انواع محصولات کاغذی از کربنات کلسیم است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده + 5 =