معرفی شرکت های بزرگ صنعت کاغذ سازی جهان

  0
  53
  واردات کاغذ تحریر

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از اخبار رسمی؛ رشد صنعت کاغذ سازی و خمیر کاغذ با توجه به افزایش روند تقاضا در بخش های پایین دستی مانند چاپ و بسته بندی همواره صعودی بوده است. صنعت بسته بندی بزرگ ترین بخش مصرف کننده کاغذ جهانی است که بیش از 52 درصد از تولید کاغذ جهان به عنوان کاغذ بسته بندی استفاده می شود

  رشد صنعت کاغذ سازی و خمیر کاغذ با توجه به افزایش روند تقاضا در بخش های پایین دستی مانند چاپ و بسته بندی همواره صعودی بوده است. از طرفی با توجه به دید تازه جهانی به محیط زیست و افزایش فشار های زیست محیطی برای کاهش پساب های صنعتی و آلودگی هوا، چالش بزرگی برای غول های تولید کننده صنعت کاغذ ایجاد کرده است.

  این مقاله به خصوص برای افرادی که به صنعت کاغذ سازی و سلولزی علاقه دارند اطلاعات ارزشمندی را شرح می دهد که در ادامه می خوانید.

  صنعت کاغذ سازیارزش صنعت کاغذ سازی و خمیر کاغذ در دنیا

  صنعت کاغذ سازی در دنیا حتی با وجود افزایش تعداد کتاب های الکترونیکی همچنان با رشد همراه بوده است. بر اساس گزارش سازمان فائو (سازمان غذا و کشاورزی ایالات متحده) میزان تولید جهانی کاغذ و مقوا در سال 2018 در حدود 390 میلیون تن برآورد شده است و پیش بینی می شود در سال 2020 این میزان به حدود 490 میلیون تن برسد.

  صنعت بسته بندی بزرگ ترین بخش مصرف کننده کاغذ جهانی است که بیش از 52 درصد از تولید کاغذ جهان به عنوان کاغذ بسته بندی استفاده می شود. رشد بخش بسته بندی محصولات مصرفی عمدتاً به دلیل تغییرات جمعیتی و روندهای مصرف کننده مانند تقاضا برای راحتی و همچنین افزایش نگرانی ها در مورد زباله های پلاستیکی است. در نتیجه، انتظار می‌رود صنعت جهانی سلولز با افزایش تقاضا برای بخش بسته‌بندی کاغذ در آینده نزدیک بیشتر تقویت شود.

  همچنین از سال 2019 تا 2022 با شیوع کرونا، مصنوعات سلولزی مانند دستمال کاغذی و ماسک رشد بیش از 1000 درصدی در تولید داشتند که این امر نیز بسیار کمک کننده به صنایع کاغذی بوده است.

  صنعت کاغذ سازیبزرگ ترین تولیدکنندگان محصولات سلولزی جهان

  1. چین (104 میلیون تن در سال 2018)
  2. آمریکا (71 میلیون تن در سال 2018)
  3. ژاپن (26 میلیون تن در سال 2018)
  4. آلمان (22 میلیون تن در سال 2018)
  5. کره جنوبی (11.5 میلیون تن در سال 2018)
  6. فنلاند (10.5 میلیون تن در سال 2018)
  7. برزیل (10.4 میلیون تن در سال 2018)
  8. کانادا (10.2 میلیون تن در سال 2018)
  9. سوئد (10.1 میلیون تن در سال 2018)
  10. ایتالیا (9 میلیون تن در سال 2018)

  کدام کشورها بیشترین میزان مصرف کاغذ را دارند؟

  با مصرف حدود 423.3 میلیون تن کاغذ در جهان طی سال 2017، مصرف کاغذ در جهان تقریباً برابر با مقدار کاغذ تولید شده در سال است. بر اساس داده های Statista، چین بزرگ ترین مصرف کننده کاغذ و مقوا در جهان است که سالانه بیش از 113 میلیون تن از مصنوعات سلولزی استفاده می کند.

  ایالات متحده حدود 70 میلیون تن از این محصولات را مصرف می کند. با این حال، ایالات متحده حجم بسیار بیشتری از این محصولات را برای هر نفر با سرانه 229 کیلوگرم مصرف می کند در حالی که چین حدود 74 کیلوگرم سرانه مصرف می کند. بریتانیا یکی دیگر از مصرف کنندگان پیشرو کاغذ و مقوا در جهان از نظر حجم است که سالانه بیش از 10 میلیون تن کاغذ و مقوا مصرف می کند و پس از آن فرانسه با بیش از 8.67 میلیون تن مصنوعات کاغذی در رتبه بعدی قرار می گیرد.

  بیشتر بخوانید: راه اندازی شهرک صنعتی سلولزی در ساری

  صنعت کاغذ سازیشرکت های برتر جهان در صنعت کاغذ سازی

  کارخانه International Paper (آمریکا – 21 میلیون تن در سال)

  شرکت International Paper در حال حاضر در راس جدول 10 شرکت برتر کاغذسازی در جهان قرار دارد. این شرکت یکی از تولید کنندگان پیشرو کاغذ، بسته بندی و خمیر کاغذ است و بیش از 56000 کارمند در 150 کشور جهان دارد. این شرکت مسئولانه از منابع تجدیدپذیر برای تولید محصولات قابل بازیافت استفاده می کند که میلیون ها نفر روزانه به آنها وابسته هستند. محصولات اصلی این کمپانی شامل کاغذهای چاپ و تحریر بدون پوشش، خمیر کاغذ و محصولات بسته بندی بر پایه الیاف است.

  وبسایت مجموعه: https://www.internationalpaper.com

  هولدینگ Nine Dragons Paper (چین – 15 میلیون تن در سال)

  هولدینگ Nine Dragons Paper بزرگترین شرکت تامین کننده تجهیزات کاغذی، مصنوعات سلولزی و مقوا در چین، دومین تولید کننده برتر جهان در این حوزه است. این هولدینگ با بیش از 6 زیر مجموعه تولیدی، عمدتاً در تولید و فروش کاغذ بسته بندی، کاغذ بازیافت شده، کاغذ تحریر و محصولات کاغذی با ارزش بالا در بازار چین مشغول است.

  وبسایت مجموعه: http://www.ndpaper.com

  شرکت WestRock (آمریکا – 12 میلیون تن در سال)

  WestRock یکی از بزرگترین شرکت های کاغذسازی در جهان است که متخصص در تولید محصولات صنعت بسته بندی است. این شرکت همچنین به دلیل تولید کاغذ، طراحی بسته بندی و ورود به حوزه خرده فروشی به خوبی شناخته شده است.

  وبسایت این مجموعه: https://www.westrock.com

  هولدینگ Oji (ژاپن – 10.5 میلیون تن در سال)

  Oji Holdings Corporation بزرگترین تولید کننده محصولات کاغذی در ژاپن و همچنین یکی از بزرگ ترین شرکت های جهان در صنعت سلولز، کاغذ و بسته بندی است. محصولات اصلی این شرکت شامل کاغذ، خمیرکاغذ و کالاهای سلولزی فرآوری شده از جمله کاغذ روزنامه، بدون کربن، بسته بندی و مقوا می باشد.

  این شرکت همچنین کالاهای کاغذی بهداشتی مانند پوشک یکبار مصرف را هم تولید می کند. Oji Paper دارای زمین های وسیعی در ژاپن و خارج از کشور است و جنگل‌داری، فروش الوار و تجارت املاک و مستغلات را نیز اداره می‌کند.

  وبسایت این مجموعه: https://www.ojiholdings.co.jp/english5

  شرکت DS Smith (بریتانیا – 9.7 میلیون تن)

  دی اس اسمیت یک شرکت بسته بندی کاغذی پیشرو در جهان است که دفتر مرکزی آن در شهر لندن انگلستان قرار دارد. این شرکت همچنین گریدهای کاغذی مانند لاینر گچ تخته را هم تولید می کند. بخش بازیافت کاغذ این شرکت، کاغذ و مقوا را برای بازیافت از طیف وسیعی از بخش ها، مانند خرده فروشان، تولیدکنندگان، مقامات محلی و سایر شرکت های بازیافت و مدیریت زباله جمع آوری می کند.

  وبسایت این مجموعه: https://www.dssmith.com

  منبع: https://www.kepsico.com

  مطلب قبلیوضعیت بازار نشر متاثر از شرایط اقتصادی
  مطلب بعدیچاپ و بسته ‌بندی پیشرو اورامان؛ برآمده از تجربه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × یک =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.