تحقق وعده حل مسئله کاغذ از سوی کارخانه چوب و کاغذ مازندران 

  0
  98
  سی و سومین نمایشگاه بین المللی

  عزم جدی مسئولان وزارت ارشاد برای حل مسئله کاغذ  

  احمد‌وند، از توجه ویژه مسئولان فرهنگی به ظرفیت‌های داخلی برای حل مسئله کاغذ گفت و درباره وعده مسئولان جدید کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران، گفت: اگر  وعده حل مسئله کاغذ محقق شود، شاهد اتفاق بزرگی در صنعت نشر خواهیم بود.

   

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا یاسر احمد‌وند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب که عزم جدی برای حل مسئله کاغذ در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد، بیان کرد: در نشست‌ های مختلف از‌جمله با مدیران جدید کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران همه ظرفیت‌‌های داخلی تامین کاغذ در حال پیگیری است.

  احمدوند افزود: در حال حاضر، مشغول رایزنی و حصول توافق با مسئولان این کارخانه هستیم تا هر ماه مقداری کاغذ دریافت و در اختیار ناشران قرار دهیم.

   وی درباره میزان مورد توافق با کارخانه مازندران برای دریافت کاغذ ادامه داد: فعالیت خط تولید کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران آغاز شده، بنابراین مسئولان این کارخانه اعلام آمادگی کردند تا پایان سال مقداری کاغذ در اختیار قرار دهند.

   معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب که امید‌واریم از ابتدای سال آینده (1401) بتوانیم اندک اندک کاغذ مورد نیاز را تحویل بگیریم، با اشاره به گفته مسئولان صنایع چوب و کاغذ مازندران گفت: اگر این وعده محقق شود، شاهد اتفاق بزرگی در صنعت نشر خواهیم بود.   

  بیشتر بخوانید: تولید انواع کاغذ درصنایع چوب و کاغذ مازندران

   احمد‌وند درباره ظرفیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بهره‌مندی از توافق همکاری 25 ساله ایران و چین در حوزه فناوری‌های چاپ و نشر گفت: فناوری‌های چاپ و نشر از‌جمله محور‌های گفت‌و‌گوی فرهنگی با طرف‌های چینی بود. اما با توجه به اینکه در آغاز این گفت‌ و‌ گو‌ها قرار داریم؛ نمی‌توان به‌طور دقیق درباره نتایج گفت‌ و ‌گو اظهار نظر کرد.

  وی گفت: قابلیت‌های قابل‌توجهی در این کشور در حوزه فناوری‌های چاپ و نشر وجود دارد که امید‌وارم بتوانیم از آن‌ها استفاده کنیم. اگر شرایط مطلوبی برای نشر کشورمان وجود داشته باشد، حتما استفاده خواهیم کرد. 

  مطلب قبلیعوارض شدید واکسن آسترازنکا
  مطلب بعدی‌یاسر احمدوند رئیس سی‌ و سومین نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × پنج =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.