رکود بازار کاغذ و توقف واردات

  0
  57
  گرانی قیمت کاغذ

  نایب رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا ضمن اشاره به رکود بازار کاغذ، آینده را غیرقابل پیش بینی دانست و گفت: در حال حاضر واردات صرفه اقتصادی ندارد، چرا که اجناس جز «کاغذ گلاسه» همه زیر قیمت جهانی هستند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فارس، احمد شریفان، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا در  درباره شرایط کنونی بازار کاغذ اظهار داشت: در حال حاضر رکود بازار کاغذ بیداد می کند.

  وی با بیان اینکه قیمت‌های کنونی کمتر از قیمت جهانی است، تصریح کرد: در حال حاضر واردات صرفه اقتصادی ندارد، چرا که اجناس جز «کاغذ گلاسه» همه زیر قیمت جهانی هستند.

  شریفان قیمت‌های روز کاغذ تحریر را در مرز ۶۰۰ هزار تومان اعلام کرد و یادآور شد: با توجه به قیمت‌ها اکنون شاهد رکود هستیم. این در حالی است که کاغذ A4 هم در مرز ۶۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

  آینده و رکود بازار کاغذ

  نایب رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا در پاسخ به این پرسش که آینده بازار کاغذ را چطور پیش بینی می‌کنید؟ گفت: نمی‌توان آینده را پیش‌بینی کرد. هرچند ممکن است بازگشایی مدارس در بازار کاغذ تاثیرگذار باشد، چرا که الان کسی رغبت به تولید سررسید هم ندارد، اما با تمام این تفاسیر نمی‌توان آینده را پیش‌بینی کرد.

  بیشتر بخوانید:

  گرانی کاغذ، چاپ و زینک بلای جان مطبوعات

  الیگودرز قطب تولید کاغذ از سنگ در آینده نزدیک

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  10 + 16 =