نوسانات قیمت کاغذ و افزایش قیمت نوشت افزار

  0
  66
  نوسانات قیمت کاغذ

  یک تولید کننده نوشت افزار، نوسانات قیمت کاغذ را بر بازار نوشت افزار موثر دانست و گفت: تهیه کاغذ با قیمت بالا باعث می‌شود، قیمت تمام شده نوشت افزار افزایش یابد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ مجتبی رمضان پور، تولیدکننده نوشت افزار در گفت ‌و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تاثیر نوسانات قیمت کاغذ بر بازار نوشت افزار گفت: تولید کنندگان نوشت افزار مجبور هستند برای تولید محصولاتشان کاغذ را تهیه کنند. تولیدکنندگانی که سرمایه‌ ای از سال گذشته دارند کاغذ را با قیمت بالا تهیه می‌ کنند این افزایش قیمت روی قیمت تمام شده محصولاتشان تاثیر می‌ گذارد.

  وی افزود: تولیدکنندگانی که کارشان را با سرمایه کم آغاز کرده اند مجبور می‌ شوند، کاغذ را مدت دار تهیه کنند. این شیوه خرید کاغذ باعث می‌ شود، قیمت آن افزایش یابد. این مسئله افزایش قیمت تمام شده را به همراه دارد. در نهایت فشار آن روی مصرف کننده وارد می‌ شود.

  نوسانات قیمت کاغذنوسانات قیمت کاغذ عامل گرانی نوشت افزار

  این تولیدکننده نوشت افزار ادامه داد: قیمت بالا و نوسانات قیمت کاغذ در عمل باعث می‌ شود تولید کننده حجم بالایی از این کالا را سفارش دهد و مطابق با آن نوشت افزار تولید کند. این مسئله روی تولیدکننده فشار نمی‌ آورد و مشکلی برایش پیش نمی‌ آید؛ حتی باعث می‌ شود به دنبال افزایش قیمت تمام شده اش سبد خرید مردم کاهش یابد. به دنبال آن تولیدکننده هم نوشت افزار را به میزان کمتری تولید می‌ کند.

  بیشتر بخوانید: اما و اگرها درباره ی قیمت کاغذ

  رمضان پور بیان کرد: بهترین اقدامی که می‌ توان برای تهیه تولیدکنندگان نوشت افزار انجام داد این است که مطابق سرانه مصرف تولیدکننده کاغذ در اختیارش قرار داد. یارانه کاغذ به تولیدکنندگان این عرصه اختصاص نمی‌ یابد و باید کاغذ را با نرخ آزاد تهیه کند؛ در حالی که یارانه کاغذ به مواردی که مخاطبان کمتری دارد از جمله مطبوعات داده می‌ شود. مطبوعات علاوه بر آن امتیاز‌های دیگری هم می‌ گیرند.

  وی اظهار کرد: وقتی کاغذ در اختیار تولیدکننده نوشت افزار قرار بگیرد. یک قیمت مشخص روی آن درج شود. هم سرعت چرخه تولید آن افزایش می‌یابد، هم مصرف کننده در مضیقه نمی‌ماند و کالای مورد نیازش را تهیه می‌کند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  بیست − هفت =