بقای صنعت چاپ قم با حرکت به سوی بسته بندی

  گفت و گو با رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان قم

  0
  59
  چاپخانه های خصولتی

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان قم با بیان اینکه نگاه مسئولان به صنعت چاپ باید تغییر کند، گفت: چاپ قم نیز از روند سنتی باید به سمت بسته بندی محصولات حرکت کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مهر، مجتبی محمودیان با بیان اینکه صنعت چاپ قم با شاخص ۱۵۰۰ ورق ماشین و مصرف سالیانه ۱۵۰ هزار تن کاغذ رتبه دوم صنعت چاپ کشور را دارا است، گفت: به نسبت تعداد جمعیت نیز رتبه اول را داریم و صنعت چاپ قم به عنوان یک برند و مزیت اقتصادی برای استان تلقی می‌ شود.

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران و صنوف وابسته استان قم با اشاره به اینکه امیدواریم مسئولین استان به مزیت اقتصادی چاپ توجه بیشتری داشته باشند، افزود: در صنعت چاپ استان بیش از ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه ثابت داریم و همین حدود نیز سرمایه در گردش داریم که به نظر می‌رسد نگاه به این صنعت باید توسط افراد و مسئولان تغییر کند.

  درآمدزایی در استان با رفع مشکلات چاپ قم

  وی با تاکید بر اینکه با افتتاح شهرک چاپ که هم اکنون در حال ساخت و ساز است و متأسفانه روند ساخت آن طولانی شده است سرمایه‌ گذاری در صنعت چاپ استان بین ۸ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد شد، ادامه داد: با آغاز به کار این شهرک صنعتی میزان اشتغال در استان قم و صنف چاپ از ۴ هزار نفر به ۵ تا ۸ هزار نفر خواهد رسید.

  محمودیان با اشاره به اینکه در صورت درک صاحبان اصناف چاپ و رفع مشکلات صنعت چاپ قم، این صنعت در قم می‌ تواند عامل و وسیله‌ای برای کسب ثروت و درآمدهای استان به عنوان صنعت اول بشود، گفت: ۴ هزار خانوار درگیر صنعت چاپ هستند و ۴۸۰ تا ۵۰۰ واحد زیرمجموعه اتحادیه چاپخانه‌ داران استان است که به طور متوسط در هر واحد حدود ۱۰ نفر مشغول به کار هستند و در برخی واحدهای بزرگ‌تر نیز ۱۷۰ نفر مشغول به کار در این واحدهای صنعتی هستند.

  بیشتر بخوانید:

  چرخ چاپ استان قم با یک‌سوم توان می‌چرخد

  ثبات قیمت‌های مواد اولیه بزرگترین نیاز صنعت چاپ

  وی با اشاره به اینکه برای اینکه صنعت چاپ قم زنده بماند، باید به سمت صنایع بسته بندی برویم، گفت: مشتریان صنعت چاپ ناشران، نشریات و مطبوعات و صنایع هستند و لازم است یک تغییر در صنعت چاپ داشته باشیم و این صنعت از روند سنتی به سمت بسته بندی حرکت کند.

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران و صنوف وابسته استان قم مالیات بر ارزش افزوده را نابودکننده تولید دانست و افزود: همچنان مالیات بر ارزش افزوده به صورت غیر قابل درست از تولیدکنندگان دریافت می‌شود و ممیزهای مالیاتی دیگر مشکل صنعت چاپ است.

  مطلب قبلیسقوط بیت کوین و دیگر رمز ارز ها با صعود قیمت طلا همراه شد
  مطلب بعدینوسانات قیمت کاغذ و افزایش قیمت نوشت افزار

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 − 17 =