افزایش 5 درصدی قیمت کاغذ و مقوا در بازار

  0
  53
  کاغذ کشور

  جنگ روانی دلیل افزایش 5 درصدی قیمت کاغذ 

  رئیس اتحادیه کاغذ و مقوای تهران افزایش 5 درصدی قیمت کاغذ طی هفته اخیر را به دلیل جنگ روانی برخی تجار و واردکنندگان کاغذ دانست.

   

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا احمد شریفان، رئیس اتحادیه کاغذ و مقوای تهران با اشاره به افزایش 5 درصدی قیمت کاغذ طی هفته اخیر، توضیح داد: اگرچه همانند یک ماه گذشته به دلیل رکود بازار و عدم استقبال خریداران، بازار خرید و فروش کاغذ وضعیت ثابتی داشتند اما شاهد افزایش  قیمت کاغذ در بازار هستیم.    

   وی افزود: افزایش 5 درصدی قیمت کاغذ حالی رخ داده است که مدارس بار دیگر فعالیت خود را آغاز کرده‌اند اما جنس‌های موجود در بازار همگی از کالاهای انبارها هستند و هیچ جنس جدیدی وارد نشده است.

   شریفان با بیان اینکه ایجاد تورم در بازار کاغذ و مقوا حاصل و نتیجه این موضوع است، گفت: بسیاری از این تصمیم‌گیر‌ی‌ها به دلیل برخی شرایط اقتصادی و سیاسی موجود در کشور است که موجب شده برخی تجار از این موقعیت سوءاستفاده کنند و به قیمت اجناس خود بیفزایند.

  بیشتر بخوانید: معاون فرهنگی از خرید 20 هزار تن کاغذ از کارخانه چوب و کاغذ مازندارن خبر داد

   وی با طرح این موضوع که الان هر بسته کاغذ آچار دو تا سه هزار تومان افزایش قیمت داشتیم، توضیح داد: این موضوع در حالی رخ داده است که جنس جدیدی با قیمت ارز جدید به بازار وارد نشده است و شرط انصاف نیست که چنین کاری انجام شود.

   شریفان همچنین با بیان اینکه به دنبال چنین روندی، کاغذ چاپ و تحریر نیز دچار نوسان قیمت شده است، ادامه داد: اکنون هر بند کاغذ چاپ و تحریر در بازار با افزایش ده هزار تومانی همراه بوده است که موجب سردرگمی در میان خریداران و مخاطبان بازار کاغذ شده است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × یک =