برگزاری کارگاه های آموزشی صنعت چاپ در ارومیه

  گفت و گو با مجید محبی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران و کانون‌ های تبلیغاتی آذربایجان‌ غربی

  0
  119
  صنعت چاپ آذربایجان غربی

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران و کانون‌ های تبلیغاتی آذربایجان‌ غربی گفت: کارگاه های آموزشی صنعت چاپ توسط اداره کل استان با همکای دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه صنف چاپ استان برگزار می‌ شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ مجید محبی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران و کانون‌ های تبلیغاتی آذربایجان‌ غربی، با بیان اینکه 407 چاپخانه در سطح استان فعالیت می‌ کنند، گفت: از این تعداد 93 واحد چاپ افست، 225 واحد چاپ دیجیتال، 40 كارگاه چاپ سیلك اسكرین و تامپو، 15 واحد لیتوگرافی، 15 واحد چاپ صنعتی و 15 كارگاه صحافی، پوشش چاپ و سلفون‌كشی است.

  وی افزود: 1213 نفر به صورت مستقیم و بیش از  2500 نفر به صورت غیرمستقیم در چاپخانه‌های استان مشغول فعالیت هستند.

   

  برگزاری کارگاه های آموزشی صنعت چاپبا همکاری دفتر امور چاپ و نشر

   محبی اعلام‌کرد: کارگاه های آموزشی صنعت چاپ با همکاری دفتر امور چاپ و نشر وزارت ارشاد، اتحادیه صنف چاپخانه‌داران‌ و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی به مدت 6 روز برگزار می‌شود.

  وی هدف از این کلاس ها را حمایت و ارتقاء دانش چاپ برای فعالان و مدیران مسئول واحدهای چاپی دانست و افزود: کارگاه مدیریت چاپ، شناخت انواع مرکب‌های چاپ، شناخت انواع بسترهای چاپ، چاپ دیجیتال و تعمیر انواع دستگاه‌ های لارج فرمت، اصول و فنون مذاکره و برآورد قیمت و هزینه تمام شده محصولات چاپی به ترتیب از 9 تا  28 بهمن‌ ماه سال‌جاری  در کلاس های 2 ساعته از ساعت 10 صبح الی 12 برگزار خواهد شد.

  کارگاه های آموزشی صنعت چاپرئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران و کانون‌ های تبلیغاتی آذربایجان‌ غربی بیان کرد: لینک ورود به کلاس مجازی این کارگاه‌ها به آدرس http://vip.gilaro.com/printing_workshap قابل دسترسی است و مجید محبی، اکبر کاظمی و اکبر یوسفی مدرسان این کارگاه های آموزشی صنعت چاپ هستند.

  محبی ادامه داد: شرکت برای علاقه‌ مندان سایر استان‌ ها بلامانع است و افراد بومی استان، می‌ توانند به صورت حضوری در این کلاس‌ ها شرکت کنند.

  بیشتر بخوانید: دومین دوره کارگاه های آموزشی صنعت چاپ در آذربایجان غربی برگزار می شود

  وی افزود: شرکت در این کلاس‌ ها رایگان بوده و افراد شرکت کننده در هر 6 دوره، گواهی آموزشی اتحادیه چاپخانه‌داران را با تایید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌ غربی دریافت می‌کنند.

  محبی با بیان اینکه این دوره‌ ها با هدف آشنایی با بسترهای چاپی، مواد و ملزومات چاپ و شناخت ماشین‌ آلات چاپ و رنگ‌ شناسی برگزار خواهدشد، گفت: در صورت تمایل فعالان عرصه چاپ، این دوره‌ ها تدوام خواهند داشت.

  مطلب قبلیافزایش 5 درصدی قیمت کاغذ و مقوا در بازار
  مطلب بعدیمزیت استفاده از بطری های چرخشی کوکاکولا در برزیل

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × 4 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.