تولید کاغذ از کود حیوانی برای اولین بار در جهان

  0
  76
  مدیر انتشارات دارالکتب اسلامیه

  جوان میاندوآبی برای مقابله با بحران زیست محیطی و جلوگیری از قطع درختان موفق به تولید کاغذ از کود حیوانی شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی، بزرگترین پیامد زیست ‌محیطی تولید کاغذ جنگل‌زدایی و قطع درختان است و بر همین اساس بخش گسترده‌ ای از کاغذ مورد نیاز صنایع چوب و کاغذ ایران نیز با قطع سالانه صدها‌ هزار اصله درخت تنومند جنگل‌ های هیرکانی – کاسپیانی شمال ایران فراهم می‌آید.

  این در حالی است که جنگل ‌های شمال ایران دیگر رمقی برای رویش و تولید چوب ندارند. بر اساس گزارش‌ های موجود، توان رویش این جنگل ‌های ارزشمند از ۶۰۰ به ۳۰۰ متر مکعب در هکتار کاهش یافته است.

  این بدان معناست که نفس این جنگل ‌های ارزشمند به شماره افتاده و اگر روند بهره ‌برداری از این جنگل‌ ها برای تولید کاغذ و چوب به همین شیوه ادامه یابد به ‌زودی شاهد تبدیل جنگل ‌های درجه ۲ به درجه ۳ خواهیم بود. این فرآیند کاهش کیفیت جنگل ‌ها، موجب تشدید ناپایداری جنگل، توقف قطعی زادآوری و توالی جنگل، افزایش فرسایش خاک و کاهش نفوذ آب در خاک می ‌شود.

  تولید کاغذ از کود حیوانیدر همین راستا هادی حبیبیان، مخترع جوان میاندوآبی کارشناس ارشد ژنتیک پزشکی دانشگاه شهید بهشتی برای مقابله با این بحران زیست محیطی اقدام به تولید کاغذ از کود حیوانی کرده است.

  حبیبیان بیان کرد: همزمان با آغاز بحران محیط زیستی کشور و قطع بی رویه درختان برای تولید کاغذ جرقه ای در ذهنم زده شد که از چه چیزهایی می‌ توانیم به جای درخت کاغذ درست کنیم که بعد از سال ها تحقیق و تحقیق موفق شدم از کود حیوانی کاغذ تولید کنم.

  وی ادامه داد: اختراع تولید کاغذ از کود حیوانی را موفق شدم به مرحله تولید برسانم و تجاری سازی کنم. در این رابطه برای اولین بار در سطح جهان و کشور موفق به ثبت چنین اختراعی شده ام.

  حبیبیان در ادامه درباره حمایت مسئولان استانی گفت: از مسئولین استان تا قبل از دکتر معتمدیان استاندار و مهندس پیام فرماندار شهرستان؛ هیچ کسی سراغی از ما نگرفته بود و این دو عزیز با استقبال از طرح تولید کاغذ از کود حیوانی و ایده من در سفر اخیر استاندار به شهرستان میاندوآب مصوبه ای در جهت تولید انبوه این طرح داشتند که جا دارد اینجا از زحمات این عزیزان نهایت قدردانی و تشکر را داشته باشم.

  وی افزود: سال ها است که کشورمان ایران با بحران کاغذ روبرو است و دولت های مختلف به جای حمایت از تولید داخلی چاره کار را در واردات دانستند و با وارد کردن کاغذ به لیست محصولات اساسی ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات این محصول اختصاص دادند که نتیجه ای جز ظهور سلطان های متفاوت و فساد نداشت و علی رغم توصیه های رهبر معظم انقلاب برای حمایت از تولید داخلی همچنان در این زمینه دولت ها ضعیف عمل کردند.

  تولید کاغذ از کود حیوانیاین جوان جوان میاندوآبی تصریح کرد: اگر برای اختراع تولید کاغذ از کود حیوانی از سوی دولت حمایت شویم می ‌توانیم قدمی در راستای خودکفایی واقعی کشور از واردات کاغذ برداریم که در تاریخ بنویسند.

  حبیبیان تاکید کرد: تولیدات ما در صورت حمایت با قیمتی حدود یک پنجم زیر بازار عرضه خواهد شد که می‌ تواند انقلابی عظیم در این صنعت خواهیم داشت. صد در صد می‌ توانیم با حمایت از استعدادهای ناب کشور در راستای تولید انبوه محصولاتشان نیاز کشور به کالاهای خارجی را برطرف کرده و به شرطی که با یک برنامه از پیش تعیین شده و منظم و با دلسوزی مسئولان واقعی کشور همراه باشد و مسئولان منافع ملی را به منافع شخصی برخی افراد تنگ نظر ترجیح بدهد. تولید کاغذ از کود حیوانی

  بیشتر بخوانید: 3 محور دستیابی به حداکثر ظرفیت تولید کاغذ تحریر در کشور 

  این جوان مخترع تولید کاغذ از کود حیوانی در انتها خاطرنشان کرد: من سه دعوت نامه از سه کشور آمریکا، انگلیس و هلند داشته ام خیلی جالب است که  مرا از آن سر دنیا پیدا کرده اند و دعوت نامه فرستاده اند اما در داخل کشورمان غریبه هستم؛ واقعا از قوه قضاییه کمک ‌می خواهم. من منافع مردم کشور عزیزمان را به منافع خود ترجیح داده و چون خود را وام دار شهدا و خانواده شان دانسته این طرح را متعلق این به ایران می دانم و امیدوارم‌ مسئولان هم حواسشان به ما باشد.

  مطلب قبلیعرضه فیلمی خاص برای صنعت لیبل توسط شرکت ژاپنی تویوبو
  مطلب بعدیتعاونی چاپخانه داران: پاسخگویی به ابهامات

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 + 18 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.