نخستین محموله رول کاغذ از روسیه وارد کشور شد

  0
  78
  رول کاغذ

  معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به پهلوگیری کشتی حامل نخستین محموله این کالای جدید جذب شده، شامل 722 رول کاغذ در بندر کاسپین گفت: جذب کالاهای متنوع و شناسایی بازارهای جدید در بنادر حاشیه خزر، از مهم‌ترین برنامه های منطقه آزاد انزلی در سال جاری است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی مهندس امین افقی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به توسعه و تکمیل زیر ساخت های بندری در مجتمع بندری کاسپین و مزیت ها و معافیت های قانونی مناطق آزاد، شناسایی بازارهای جدید از سوی این سازمان در دستور کار قرار گرفته است.

  معاون بندری و حوزه خزر سازمان با بیان اینکه بندر کاسپین یک بندر نسل سوم با حوضچه وسیع، آبخور بالا و ۵۰۰ هکتار پسکرانه عملیاتی و پشتیبان است، افزود: بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته در جهت بهره‌مندی از ظرفیت های اتحادیه اقتصادی اوراسیا، فعالسازی کریدورهای بین‌المللی عبوری از منطقه و جذب کالاهای جدید و متنوع، شاهد فصل جدیدی در توسعه مراودات تجاری بندری منطقه آزاد انزلی در سال جاری خواهیم بود.

  مهندس افقی با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد کالاهای وارده از بندرکاسپین کالاهای اساسی و مواد اولیه واحدهای تولیدی کشور است ادامه داد: علاوه بر تلاش مضاعف و اقدامات قابل توجه سازمان منطقه آزاد انزلی برای اتصال هرچه سریعتر بندرکاسپین به راه آهن سراسری در نیمه اول سال جاری، با اتمام پروژه اسکله رو_رو و سایر زیرساخت های بندری در حال احداث در بندر کاسپین، ظرفیت های لجستیکی و ترانزیتی این منطقه افزایش می یابد.

  عضو موظف هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی یاد آور شد: با بهره برداری از واحدهای جدید تولیدی شهرک شماره ۲ و احداث شهرک صنعتی شماره ۳ در پسکرانه پشتیبان بندر کاسپین شاهد تنوع بیشتری در مبادلات تجاری کالا از این مجتمع بندری خواهیم بود.

  تامین رول کاغذ  از طریق صادرات

  وی به تامین حدود ۹۰ درصد از کاغذ کشور از طریق واردات اشاره کرد و تصریح کرد: با توجه به مزیت های منطقه آزاد انزلی در مرحله اول 722 رول کاغذ از بندر آستراخان روسیه وارد مجتمع بندری کاسپین شد و پس از طی تشریفات گمرکی در انبارهای مسقف بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی تخلیه شد تا پس از ترخیص به عنوان ماده اولیه (رول کاغذ) جهت استفاده در مراکز چاپ و نشر مورد استفاده قرار می گیرد.

  مهندس افقی با اشاره به تفاهم صورت گرفته در خصوص استمرار واردات محموله های رول کاغذ روزنامه از بندر کاسپین تاکید کرد:با توجه به نیاز عمده کشور به واردات کاغذ و ظرفیت بالای کشور روسیه در تولید کاغذ و محصولات مرتبط با آن، این کالا در لیست ۳۹۰ قلم ترجیحات اعطائی ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا قرار گرفته است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 − 6 =