واردات چوب برای حل مشکل تامین کاغذ

  0
  85
  جنگ اوکراین

  نائب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس برای حل مشکل تامین کاغذ گفت: برای پایان بخشیدن به مشکل کارخانجات کاغذ سازی واردات از بانک جهانی چوب بررسی می‌شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم: علی بابایی کارنامی با بیان اینکه برخی از کاخانه‌‌های چوب و کاغذ کشور با کمبود چوب مواجه هستند و همین موضوع موجب شده تا تولید آنها کاهش پیدا کند، اظهار کرد: برای تامین چوب این واحدها چند برنامه را در دستور  کار داریم تا هرچه سریع تر تصمیم‌گیری جدی انجام پذیرد.

  وی با اشاره به اینکه در کنار کشور روسیه به عنوان بانک جهانی چوب قرار داریم و از فرصت مناسبی برای واردات این محصول به کشور برخوردار هستیم، گفت: واردات این محصول از نزدیک‌ترین مسیر یعنی روسیه، بررسی می‌شود تا شرکت‌های تولید چوب و کاغذ کشور بتوانند با حداکثر ظرفیت کار کنند.

  مشکل تامین کاغذ

  بیشتر بخوانید: بازدید وزیر ارشاد از کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران

   

  کاغذ از مرز 700هزار تومان گذشت/ اهتمام وزارت کشور برای حل مشکل تامین کاغذ

  نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی نیاز کشور به کاغذ در سال را 300 هزار تن برای چاپ و نشر اعلام و تصریح کرد: به دلیل اینکه برای کارخانه‌های چوب و کاغذ کشور برنامه مدونی وجود نداشت، نتوانستند نیاز داخل را تامین کنند و همچنان واردات کاغذ داریم.مشکل تامین کاغذ همچنان وجود دارد.

  بابایی از اهتمام جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجلس شورای اسلامی برای  تامین کاغذ نیاز کشور در داخل خبر داد و یادآورشد: برای کارخانه‌های چوب کاغذ کشور برنامه‌ریزی خواهیم کرد تا به حداکثر ظرفیت تولید خود برگردند و کشور را به خودکفایی نزدیک کنند.

  وی راه دیگر تامین چوب برای این کارخانه‌ها علاوه بر واردات، کشت چوب دانست و خاطرنشان کرد: در استان‌های شمالی کشور شرایط برای پرورش چوب مساعد است و نباید از این ظرفیت مغفول بمانیم. یکی از راه ها برای  حل مشکل تامین کاغذ تولید چوب با استفاده از ظرفیت ها است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × 4 =