بازدید وزیر ارشاد از کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران

  0
  125
  کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح پنجشنبه (25 آذرماه) در اولین برنامه سفر خود به مازندران، از کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران بازدید کرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مهر؛ محمد مهدی اسماعیلی در حاشیه بازدید از کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران با بیان اینکه رویکرد دولت حرکت به سمت خودکفایی است، افزود: سالانه حدود ۳۰۰ هزار تن کاغذ برای چاپ ونشر و روزنامه نیاز است.

  وی افزود: در حال حاضر و ماه‌ های اخیر با مشکلاتی روبرو شدیم و دولت مجبور شد کارهایی برای حل مسائل فرهنگ انجام دهد و در سال آینده دنبال آن هستیم که مجموعه ‌های داخلی را حمایت کنیم زیرا آنها می‌ توانند نیازهای داخلی را تأمین کنند.

  اسماعیلی یادآور شد: صنایع کاغذسازی مازندران دارای توانمندی ‌های زیادی است و امیدواریم با همت مجموعه و بخش ‌های مختلف دولت از جمله آموزش و پرورش، صمت و فرهنگ و ارشاد بتوانیم نیازهای خود را از کارخانه ‌های داخلی نظیر مازندران تأمین کنیم.

  کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندرانوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای چاپ روزنامه ۳۰ هزار تن و برای چاپ و نشر حدود ۲۷۰ هزار تن کاغذ نیاز داریم و آموزش و پرورش نیز به ۴۰ هزار تن کاغذ نیازمند است و باید جدولی تهیه کنیم و ببینیم چه میزان از کاغذ را می‌توان در داخل تأمین کرد.

  بیشتر بخوانید: انبار احتکار کاغذ روزنامه شناسایی و پلمب شد

  وی گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان ‌های کشور می ‌توان تا ۸۰ درصد نیاز کشور به کاغذ چاپ وتحریر را در داخل تولید و تأمین کرد و امیدواریم تا یکسال و نیم آینده این کار صورت گیرد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  ده + هفده =