کاهش تولید گروه صنایع کاغذسازی پارس در قبال عدم همکاری مسئولان

  گفت و گو با ابوالفضل روغنی، مدیرعامل گروه صنایع کاغذ سازی پارس

  0
  37
  روغنی گروه صنایع کاغذسازی پارس

  مدیرعامل گروه صنایع کاغذسازی پارس: 25 درصد ظرفیت تولید شرکت کاغذ پارس و پارس طبیعت سلولز را به دلیل عدم همکاری مسئولان شوش و استان از دست داده ایم.

  کاهش سطح آب در شرکت پارس طبیعت سلولز سه روز است این واحد تولیدی را در سایه کم لطفی مسئولان شوش و استان خوزستان به تعطیلی کشانده است

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از صدای کرخه، دکتر روغنی گفت: اشتغال، تولید و ایجاد ثروت یک اصل مهم در اقتصاد کشور است و رهبر معظم انقلاب اسلامی ۱۸ سال است روی این موضوع تاکید فراوان داشته و استمرار حفظ و حمایت از تولید با نامگذاری سال بنام تولید، دانش بنیان و اشتغالزایی اهمیت این موضوع را بیان می کند اما متاسفانه مسئولان شهرستان شوش و استان خلاف این رویه همکاری با این شرکت های بزرگ تولیدی و اشتعالزا را انجام نمی دهند.

   

  مسئولان در قبال کاهش تولید گروه صنایع کاغذسازی پارس پاسخگو باشند

  مدیرعامل گروه صنایع کاغذسازی پارس با اشاره به حدیث شریف در مورد اقتصاد که عنوان می کند اگر اقتصاد نباشد روی نامطلوب بر جامعه می گذارد به حجم مشکلات این صنعت اشاره کرد و گفت: گروه صنعتی کاغذ پارس و پارس طبیعت سلولز با داشتن ۱۳۰ هزار سهام دار و ۱۳۰۰ نفر کارگر و کارمند شاغل مستقیم در اقتصاد کشور نقش بی بدیلی را ایفا میکنند.

  وی افزود: این شرکت ها با توجه به حجم مشکلات تا کنون در امر تولید، اشتغال، افزایش ذخیره برق و راه اندازی بخش occ قدم برداشته ولی به دلیل قطعی برق، آب و گاز توسط دستگاه های خدمات رسان و به ویژه قطعی آب و پایین آمدن سطح دسترسی شرکت پارس طبیعت سلولز به آب ۲۵ درصد ظرفیت تولید را از دست داده ایم که به طبع آن درآمد به دلیل نبود تولید کاهش یافته و مشتری های خود را از دست می دهیم و به دلیل کمبود نقدینگی حتی نمی توان جوابگوی کارگران این شرکت ها بود.

  دکتر روغنی افزود: جانمایی اولیه گروه صنایع کاغذسازی پارس در خوزستان به دلیل دسترسی آسان به منابع آب، گاز و برق و باگاس بوده که اکنون قطعی آب، برق و گاز این شرکت به عنوان ابزار تهدید شده و به صورت متناوب توسط ادارات خدمات رسان تهدید به قطع خدمات می شویم.

  مدیر عامل گروه صنایع کاغذسازی پارس افزود: سه روز است شرکت های کاغذ سازی پارس و پارس طبیعت سلولز آب ندارند و تولید در این شرکت ها متوقف شده است.

  دکتر روغنی با اشاره به افزایش قیمت ۳۰۰ درصدی خدمات آب، برق و گاز  گفت: قطع خدمات و تهدید یک صنعتگر با استفاده از این ابزار درست نبوده و کاهش درآمد را به دنبال دارد در صورتی که دستگاه های دولتی، بانک ها، مطالبات و حق بیمه و مالیات خود را برداشت می کنند و با این رویه قطعی آب، برق و گاز نمیتوان صنعت داری کرد.

  روغنی در حالی که از این رویه بسیار ناراحت بود افزود: قرار بود در اوج پیک مصرف برق در هفته یک روز قطعی برق داشته باشیم که دو تا سه روز در هفته این امر اتفاق افتاد  که در بازه زمانی ۴ ماه بدلیل قطعی برق  کاهش ۲۵ درصدی تولید را بدنبال داشت.

  بیشتر بخوانید: ابوالفضل روغنی گلپایگانی مدیرعامل جدید گروه صنایع کاغذپارس شد

  مدیرعامل گروه صنایع کاغذسازی پارس در انتها خاطرنشان کرد: این امر ما را در مقابل سهام داران خود قرار داده در صورتی که سهام این شرکت به صورت شفاف در بورس قرار دارد و تعطیلی سه روزه شرکت پارس طبیعت سلولز به دلیل کاهش سطح آب پذیرفته نیست و از همه مسئولان شوش و استان خوزستان بابت این اتفاق گلایه دارم و کم لطفی آنان به تولید، اشتغال و کارگر و کارمند در سال حمایت از  تولید و  اشتغالزایی پذیرفته نیست و برخلاف منویات مقام معظم رهبری است که انتظار میرود با حل مشکل کاهش سطح آب شرکت پارس طبیعت سلولز این شرکت به چرخه تولید برگردد.

  روغنی گروه صنایع کاغذسازی پارس

  مطلب قبلیرئیس هیئت‌مدیره گشتا صنعت مشهد: مهم‌ترین دغدغه‌ تولیدکنندگان عدم ثبات بازار است
  مطلب بعدیتشکیل وزارت بازرگانی خطری برای پایداری تولید

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  1 × سه =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.