تشکیل وزارت بازرگانی خطری برای پایداری تولید

  گفت و گو با غلامرضا نوری، نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش تولید

  0
  30
  تشکیل وزارت بازرگانی

  نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش تولید گفت: تشکیل وزارت بازرگانی پایداری تولید را به خطر می اندازد. در شرایط کنونی تشکیل وزارت بازرگانی اولویت نیست.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ غلامرضا نوری نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش تولیددر گفت و گو با عیارآنلاین ضمن اشاره به اثرات تشکیل وزارت بازرگانی بر افزایش وابستگی به واردات و امنیت غذایی کشور اظهار کرد: اعتقاد ما بر آن است که مشکلات تنظیم بازار محصولات اساسی و کشاورزی با تشکیل وزارت بازرگانی رفع نمی شود.

  وی افزود: در شرایط کنونی تشکیل وزارت بازرگانی اولویت نیست، در حوزه جهاد قانون مربوط به چند سال پیش است که با مصوبه سران سه قوه قانون اجرا نشده بود.

  نوری ادامه داد: اخباری مبنی بر مدیریت کالا در وزارت جهاد منتشر شد که همین امر موجب شد تا وزارت بازرگانی مطرح شود، درحالیکه هم اکنون تشکیل وزارت بازرگانی بر بی نظمی بازار دامن می زند‌.

  تشکیل وزارت بازرگانیتشکیل وزارت بازرگانی و تاکید بر تولید داخل

  نایب رئیس کمیسیون جهش تولید با اشاره به اینکه تشکیل وزارت بازرگانی پایداری تولید را به خطر می اندازد، بیان کرد: گرچه ساختار فعلی دچار مشکلاتی است، اما در حدی نیست که تولید از بین رود؛ بنابراین با تقویت وضعیت فعلی کارها درست می شود، دیگر نیازی به تغییر نیست و به طور قطع، تشکیل این وزارتخانه پایداری تولید را به خطر می اندازد.

  وی ادامه داد: البته برخی معتقد هستند که با تشکیل وزارت بازرگانی، سیاست ها بازهم می تواند مبتنی بر تولید داخل باشد، اما بنده معتقدم که در ساختار فعلی باید بدنبال حل مشکلات بود.

  این مقام مسئول با اشاره به اینکه واگذاری قانون انتزاع و تنظیم بازار به وزارت جهاد بدون ایجاد زیرساخت لازم مشکلی را حل نمی کند، تصریح کرد: علی رغم آنکه تنظیم‌ بازار به وزارت جهاد واگذار شده، اما امکانات لازم برای اجرا داده نشده است که این امر‌مشکلی را حل نمی کند. ایراد کار در زمینه تولید برخی آمارهای ضد و نقیض در این است که متاسفانه یک آمار دقیق و کامل در این بخش نداریم.

  بیشتر بخوانید: تمدید کارت بازرگانی و تمهیدات جدید وزارت صمت

  این نماینده مجلس بیان کرد: به اعتقاد بنده این اعداد و آمارها لازمه هرگونه برنامه ریزی و توسعه است و تا ما این موضوع را درست نکنیم، نمی توانیم مشکلات را رفع کنیم و نباید تصور شود که با تشکیل وزارت بازرگانی حوزه تولید تقویت می شود.

  این نماینده مجلس اظهارکرد: البته ما نمی گویم همه آمارها غلط است و معیاری در دست ما وجود دارد اما همه آمارهای ما هم قابل اتکا نیستند از سوی دیگر با تشکیل این وزارتخانه تا یک سال درگیر افزایش هزینه و مسائل درون سازمانی می شود.

  مطلب قبلیکاهش تولید گروه صنایع کاغذسازی پارس در قبال عدم همکاری مسئولان
  مطلب بعدی4 الگو بازاریابی برای خرده فروشی های آنلاین

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 − سه =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.