معرفی نسل جدید رسیدهای فروشگاهی پایه گیاهی

  0
  44
  نسل جدید رسیدهای فروشگاهی پایه گیاهی

  استفاده از نسل جدید رسیدهای فروشگاهی پایه گیاهی در ایران با ظاهر و رنگی متفاوت در برخی از مراکز آغاز شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از عصر ایران؛ همزمان با آغاز سال 2019 میلادی دانشمندان در جهان هشدار دادند که 90 درصد رسیدهایی که توسط فروشگاه ها، بانک ها و مراکز تجاری عرضه می شود، حاوی مواد شیمیایی مختل کننده هورمون است که سرطان زا است.

  رسیدهایی که در آن از جوهری استفاده می‌کنند که با گذشت زمان محو می‌شود حاوی ماده ای بنام BPA(bisphenolA) و همچنین فنول (BPS) است.

  BPA و BPS چیست؟

  BPA (بیسفنول A) یک ماده شیمیایی حاوی مقادیری از نقره، جیوه است که به همراه فنول (BPS) به دلیل خواص هورمون مانند آن به عنوان یک اختلال غدد درون ریز، سرطان زاست و از طریق تماس با پوست بدن جذب می شود و می تواند هورمون های بدن را تقلید کند و متاسفانه موجب اختلال هورمون و سرطان سینه در زنان و ایجاد سرطان خون در مردان می شود که در تحقیقات بیشتر مشخص شد این ماده مشکوک به داشتن اثرات منفی بر سلامتی و مرتبط بودن با سایر خطرات از جمله دیابت، چاقی و اختلالات رشدی است.

  با این حال، این خطرات به سطوح مواجهه بستگی دارد که در زنان باردار با ایجاد اختلال هورمونی سبب سقط و یا آسیب به فرزند می شده است.

  BLUE 4EST کاغذ آبی رنگ گیاهی عاری از هرگونه مواد شیمیایی

  به همین منظور به عنوان یک اقدام احتیاطی، اتحادیه اروپا و سایر کشورهای پیشرفته دنیا تصمیم گرفتند که استفاده از ماده ی BPA و فنول را در کاغذ حرارتی ممنوع اعلام کنند. از همین رو اتحادیه اروپا به عنوان یک ابتکار نوآورانه شروع به تولید رسید های حرارتی با رنگ آبی با نام BLUE 4EST کرد که در آن نه تنها از هیچگونه ماده شیمیایی استفاده نشده، بلکه کاملا با استفاده از مواد گیاهی ساخته شده که به ادعای این اتحادیه حتی می توان از لحاظ سلامت چنان مطمئن بود که آن را جوید.

  برای تشخیص نسل جدید رسیدهای فروشگاهی پایه گیاهی از نمونه های آلوده به مواد شیمیایی دو ویژگی اصلی وجود دارد، اول رنگ این نوع از رسیدها است که آبی بوده و متمایز با رنگ سفید مرسوم در رسیدهای فروشگاهی و بانکی است. دوم اینکه چاپ روی این رسیدها بر خلاف نمونه های آلوده به مواد شیمیایی، تا 35 سال ماندگاری دارد.

  در توضیح این مورد می بایست اضافه کرد دلیل اصلی ماندگاری نسل جدید رسیدهای فروشگاهی پایه گیاهی، همان سلامت و یا عاری از هر گونه ماده ی شیمیایی بودن آن است زیرا که در نمونه های سفید رنگ آلوده به ماده BPA و فنول، چاپ بر روی رسید، بعد از چند روز به دلیل دارا بودن موادی متشکل از جیوه، نقره و فنول بر روی آن کم رنگ شده و سپس محو می شود.

  بیشتر بخوانید: کاغذهای رسید خودپردازها مورد اقبال بازیافت کنندگان

  نسل جدید رسیدهای فروشگاهی پایه گیاهیمزایای نسل جدید رسیدهای فروشگاهی پایه گیاهی

  – سازگار با محیط زیست

  – مقاوم در برابر تأثیرات خارجی مانند نور خورشید و رطوبت

  – ماندگاری چاپ طولانی مدت (بیش از 35 سال)

  – به دلیل رنگ آبی منحصربفرد آن قابل تمایز و تشخیص با کاغذ های سفید آلوده به مواد شیمیایی است.

  – اولین کاغذ حرارتی دارای تاییدیه تماس مستقیم با مواد غذایی

  – قابلیت چاپ فوق العاده

  – تکنولوژی برنده جایزه ادیسون در اروپا در سال 2018 و نیز برنده جایزه شیمی سبز اتحادیه اروپا در سال 2019

  با استناد به اخبار و مطالب گفته شده انتظار می رود فروشگاه های زنجیره ای و بانک ها به عنوان مراکز اصلی توزیع رسید مشتری، به منظور حفظ سلامت مشتریان خود و به عنوان یک مسئولیت اجتماعی، در استفاده از کاغذهای نسل جدید رسیدهای فروشگاهی پایه گیاهی گام بردارند. نسل جدید رسیدهای فروشگاهی پایه گیاهی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  12 − هفت =