قیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد به بندی 1 میلیون رسید

  0
  100
  کاغذ ایرانی بین ناشران کشور کاغذهای داخلی کاغذ تحریر هر بند کاغذ تحریرقیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد

  قیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد به بندی یک میلیون تومان رسیده است؛ این در حالی است که کارشناسان بر این باورند که قیمت تمام شده برای تاجران حتی بالاتر است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم، ‌قیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد در روزهای پایانی هفته پس از چند هفته ثبات و کاهش قیمت دوباره رو به افزایش گذاشته است. بر این اساس هر بند کاغذ چاپ و تحریر 70 در 100 با گرماژ 70 گرمی از بندی 920 هزار تومان به بندی 990 تا یک میلیون تومان رسیده است.

  این افزایش قیمت که از ابتدای هفته با 10 تا 15 هزار تومان افزایش قیمت آغاز شد، در نهایت به بندی 990 هزار تومان رسید. افزایش قیمت در بازار کاغذ در حالی است که کارشناسان قیمت‌ های فعلی را نیز حتی کمتر از قیمت تمام شده کاغذ می‌دانند.

  قیمت کاغذ تحریر در بازار آزادقیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد و برای تاجران

  محسن قدبیگی، کارشناس این حوزه گفت:‌ قیمت تمام شده کاغذ با نرخ دلار روز برای تاجران بندی 980 هزار تومان تمام می‌شود.اگر بخواهیم درصدی سود نیز لحاظ کنیم قیمت کاغذ بندی یک میلیون و 100 تا یک میلیون و 200 هزار تومان تمام می‌شود.

  وی ادامه داد:‌ در وضعیت فعلی سفارش چندانی در بازار وجود ندارد،‌ اما اواخر مرداد و اوایل شهریور قیمت کاغذ رفته رفته افزایش پیدا می‌کند؛ چرا که تولیدکنندگان دفتر برای خرید وارد بازار می‌شوند.

  بیشتر بخوانید: مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان خواستار توجه دولت به تولیدکنندگان کاغذ شد

  واردات کاغذ چاپ و تحریر قیمت کاغذ تحریر در بازار آزادقدبیگی از افزایش قیمت کاغذ a4 خبر داد و گفت:‌ این کاغذ نیز به بسته‌ای 106 هزار تومان رسیده است‌، اما در کاغذ روزنامه با تغییر قیمت مواجه نبوده‌ایم.

  آمارها نشان می‌دهند که در سه ماهه نخست سال جاری 51.3 هزار تن  به ارزش بیش از 54.7 میلیون  دلار کاغذ چاپ و تحریر و همچنین 3.7 هزار تن به ارزش سه میلیون دلار کاغذ روزنامه واردات صورت گرفته است که نسبت به سال گذشته با افزایش همراه بوده است. قیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد

  مطلب قبلیاستفاده از کاغذ بازیافتی برای تولید مقوا به منظور حفظ محیط زیست
  مطلب بعدیدر رثای حسینعلی متین رضا؛ پیشکسوت و استاد صحافی ایران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 + شش =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.