عدم تخصیص ارز برای دریافت سهمیه کاغذ دولتی

  گفت و گو با هومان حسن پور، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان

  0
  87
  دریافت سهمیه کاغذ دولتی

  حسن پور گفت: برای دریافت سهمیه کاغذ دولتی درخواست کرده‌ایم اما هنوز ارز لازم برای تهیه آن اختصاص داده نشده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ هومان حسن پور، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت اختصاص کاغذ دولتی به ناشران گفت: هنوز وضعیت اختصاص کاغذ دولتی به ناشران مشخص نیست. برای دریافت سهمیه کاغذ دولتی تقاضا دادیم، اما هنوز ارز لازم برای تهیه آن اختصاص داده نشده است. منتظریم ارز لازم برای تهیه کاغذ تخصیص یابد و پیگیری‌های لازم را در این باره انجام می‌دهیم.

  وی افزود: الان تعداد کاغذ کمی میان ناشران توزیع می ‌شود. مسئله کاغذ مورد نیاز ناشران را به تمام مسئولان اعلام کردیم. ناشران نمی‌ توانند با قیمت ‌های کاغذ آزاد در کشور کتاب تهیه کنند. این مسئله در عمل امکان پذیر نیست. تا الان کاغذ در اختیار اتحادیه ناشران و کتابفروشان داریم. این کاغذ‌ها را در اختیار ناشران قرار می‌دهیم. در صورتی که وارد کننده به ما کاغذ‌ها را تحویل دهد، می‌توانیم کاغذ‌های مورد نیاز ناشران را تا دو ماه آینده تامین کنیم.

  بیشتر بخوانید: تزلزل در صنعت نشر با اتمام کاغذ فرهنگی

  دریافت سهمیه کاغذ دولتی یا کاغذ آزاد

  حسن پور بیان کرد: الان قیمت کاغذ در بازار آزاد بالاست. ناشران برای تهیه کاغذ مورد نیاز کتاب هایشان به سمت کاغذ‌های موجود در بازار آزاد نمی‌روند، چون برای انتشار کاغذ مورد نیاز انتشار کتاب هایشان باید هزینه بالایی بپردازند.

  وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر فقط اتحادیه ناشران و کتابفروشان برای انتشار کتاب به ناشران کمک می‌کند؛ چراکه می‌خواهند کتاب ایبوک منتشر کنند. کشور‌هایی که کتاب ایبوک منتشر می‌کردند به سمت انتشار کتاب کاغذی بازگشتند. برای مثال سایت‌هایی مانند آمازون پس از سال‌ها عرضه کتاب‌های ایبوک به سمت توزیع کتاب‌های کاغذی رفته است و کتابفروشی کتاب‌های کاغذی دارد. این مسئله نشان دهنده خاصیت کتاب‌های کاغذی است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × 1 =