تولید کتاب های درسی از کاغذهای باطله

  گفت و گو با احمد شریفان رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوای تهران

  0
  45
  تولید کتاب های درسی

  نه به واردات کاغذ در تولید کتاب های درسی

  رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوای تهران گفت: چرا آموزش و پرورش برای تولید کتاب های درسی از کاغذ باطله بجای کاغذ‌های وارداتی و یا تخریب درختان استفاده نمی‌کند؟

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف تهران، احمد شریفان با اشاره به لزوم صیانت از طبیعت و درختان کشورمان و جلوگیری از خروج بیش از حد ارز از کشور برای واردات کاغذ به منظور تولید کتاب های درسی گفت: به اندازه کافی و حتی بیشتر برای تولید کتاب های درسی کاغذ‌های باطله و چرک نویس تولیدی ادارات، مدارس، دانشگاه‌ ها و دیگر سازمان‌ ها داریم، اما آموزش و پرورش برای تولید کتاب های درسی از این میزان اوراق باطله استفاده نمی‌ کند در حالیکه می‌ تواند تنها با مدیریتی ساده به جای از بین بردن طبیعت و خروج ارز آن را برای موارد بسیار ضروری‌ تر استفاده کند. 

  تولید کتاب های درسی وی از راه اندازی و تاسیس کارخانه تولید کاغذ در غرب کشور خبر داد و گفت: به حول و قوه الهی در حال حاضر هیچ مشکلی در رابطه با کاغذ نسبت به سال‌ های قبل نداریم. همچنین کارخانه‌ ای تازه تاسیس در غرب ایران راه اندازی شده که آخال مورد نیاز خود را از کشور‌های دیگر تامین و توان بالایی در تولید کاغذ داراست. این کارخانه نه تنها می‌تواند نیاز داخلی کشور را برطرف کند بلکه تولیداتش از لحاظ کمی و کیفی در خاورمیانه بی همتاست و توان تامین نیاز‌های کشور‌های همسایه را بخوبی دارد. این نوید که می‌توانیم به جای واردات، صادرات کاغذ داشته باشیم برایمان خرسندی و بالندگی را به ارمغان آورده است.

   وی ادامه داد: البته مصرف کنندگان نباید تولید داخلی را با خارجی مقایسه کنند؛ چرا که تولیدکنندگان داخلی به دلیل هزینه‌های مواد اولیه و حمل و نقل و کارگر همیشه متحمل هزینه‌های زیاد می‌شوند در حالیکه در کشور‌های دیگر برخی مشکلات از سال‌ها پیش حل شده است.

  بیشتر بخوانید: بحران در تولید کاغذ چاپ و تحریر و سکوت مطلق

   شریفان تصریح کرد: باید برای ارتقای اقتصاد و خودکفایی به تولیدات داخلی اعتماد کرده و صبور باشیم. فاصله بین تولیدات داخلی با کالا‌های خارجی تنها با همراهی مصرف‎ کننده و تعهد تولیدکننده به تولید کالای با کیفیت تامین می‌ شود. اگر تولیدکننده کالای خود را بهتر از نوع خارجی اش نسازد و گران‌تر بدهد قطعاً مصرف ‎کننده رغبتی برای خرید نخواهد داشت و از آن سو اگر مصرف ‎کننده کالای با کیفیت ایرانی را نخرد و اعتماد نکند، تولیدکننده دلسرد خواهد شد. ما همه باید برای ایرانی قوی دست در دست هم دهیم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × چهار =