تولید کتاب های درسی و بهره مندی از کاغذ داخلی از سال آینده

  0
  43
  کتاب های درسی

  معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ ریزی آموزشی گفت: سازمان پژوهش امسال قراردادی را با شرکت چوب و کاغذ مازندران منعقد کرد که قرار است ۶۷ درصد کاغذهای استفاده شده در کتاب های درسی سال تحصیلی آینده از کاغذ تولید داخل تامین شود.

  به گزارش ایسنا، محمد علوی‌تبار در دومین روز از گردهمایی معاونین پژوهش و برنامه‌ ریزی و رؤسای گروه تحقیق و پژوهش ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ ها با تسلیت شهادت امام جواد علیه السلام، به تعبیر و تاکید مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و قلب آموزش و پرورش بودن این سازمان اشاره کرد و گفت: همانگونه که قلب از طریق شریان‌ها و رگ‌ها با تمام اعضای بدن ارتباط دارد سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی نیز باید ارتباطش با تمامی اجزای وزارت آموزش برقرار باشد.

  کتاب‌ های درسیمعاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به چاپ سپاری ۱۴۹ میلیون جلد کتاب درسی برای سال تحصیلی پیش‌رو، اظهارکرد: حدود ۸۹ میلیون جلد از این تعداد، در استان‌ها توزیع شده است. امسال هیچ مشکلی در زمینه توزیع کتاب‌های درسی نخواهیم داشت و به همین منظور فرآیند توزیع کتاب های درسی از ۱۰ شهریور ماه آغاز خواهد شد.

  علوی تبار ثبت سفارش کتاب های درسی برای میان پایه‌ ها را نیازمند توجه بیشتر دانست و گفت: بین عملیات ثبت سفارش کتاب های درسی و توزیع کتاب‌ ها ارتباط مستقیمی وجود دارد و هرچه ثبت سفارش‌ ها زودتر صورت پذیرد فرآیند توزیع مطلوب‌تر خواهد بود.

  کتاب های درسیتولید ۶۷ درصد کتاب های درسی با کاغذ تولید داخل از سال آینده

  وی به منویات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به تولیدات داخلی و استفاده از امکانات و تجهیزات داخل کشور نیز اشاره کرد و گفت: در راستای عملیاتی سازی این منویات، سازمان پژوهش امسال قراردادی را با شرکت چوب و کاغذ مازندران منعقد کرد که قرار است ۶۷ درصد کاغذهای استفاده شده در کتاب‌های درسی سال تحصیلی آینده از کاغذ تولید داخل تامین شود.

  معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در ادامه گزارشی از فرآیند ثبت سفارش کتاب های درسی استان‌های برتر و استان‌های نیازمند تلاش بیشتر ارائه کرد و خواستار آن شد که کارگروه ثبت سفارش و توزیع بسته‌ها و مواد آموزشی در تمام استان‌ها با مسئولیت مدیران کل استانی تشکیل شود.

  بیشتر بخوانید:‌ تولید ۴۰ هزار تن کاغذ مورد نیاز چاپ کتب درسی

  کتاب های درسیعلوی تبار با اشاره به اینکه کتاب های درسی برای سال تحصیلی جاری به اندازه کافی چاپ شده است تاکید کرد که برای بخش اتباع خارجی و مهاجرین نیز تدابیر لازم اندیشیده می‌شود.

  به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به روند کُند ثبت‌نام کتاب‌های درسی برای پایه‌های ورودی اول، هفتم و دهم که از پنجم تیرماه آغاز شده است، گفت: طبق هماهنگی‌های انجام شده با معاونت ابتدایی، معاونت متوسطه و سازمان استعدادهای درخشان، امیدوارم این روند تسریع شود.

  مطلب قبلی انتخابات هیئت مدیره انجمن صحافان ایران برگزار شد
  مطلب بعدیلمینیت در بسته بندی انعطاف پذیر «بخش پنجم»

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × سه =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.