مالیات بر ارزش افزوده مشکل لاینحل صنعت چاپ

  گفت و گو با حیدر محمدی مدیر چاپ حافظ

  0
  47
  مالیات بر ارزش افزوده

  مدیر چاپ حافظ معتقد است؛ یکی از مشکلات اساسی صنعت چاپ کردستان معضل مالیات بر ارزش افزوده  است.

  حیدر محمدی، مدیر چاپ حافظ به‌ عنوان یکی از فعالان صنعت چاپ استان کردستان درباره چگونگی وضعیت چاپ در شهرستان خود به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: در کشورهای پیشرفته برای صنعت چاپ ارزش زیادی قائل می‌شوند چراکه به‌خوبی آگاه هستند در هر بخش تولیدی که فعالیت داشته باشند در انتها برای نهایی کردن کار باید از صنعت چاپ بهره ببرند. متأسفانه مسئولان ما از این صنعت غافل هستند و با اجرای سیاست‌های غلط مشکلات این صنعت اشتغال‌زا را چندین برابر کرده‌اند.

  مالیات بر ارزش افزودهمالیات بر ارزش افزوده مشکلی اساسی در صنعت چاپ

  وی در ادامه افزود: یکی از مشکلات اساسی ما مسئله‌ی مالیات بر ارزش افزوده است؛ این موضوع تازه‌ای نیست و نه‌تنها در استان کردستان بلکه برای همه‌ی فعالان این حوزه و در همه‌ی استان‌ ها مشکل‌ آفرین شده است، مسئولان امر نیز با وجود آگاهی کامل از معضل مالیات بر ارزش افزوده همچنان این موضوع را که به یک مسئله‌ی اساسی برای چاپخانه‌ها تبدیل‌ شده لاینحل باقی گذاشته‌ اند.

  مدیر چاپخانه حافظ همچنین اظهار داشت: خرید دستگاه‌های جدید به کنار، در حال حاضر تهیه قطعات خراب‌شده دستگاه‌های چاپ فرسوده هم برای چاپخانه‌داران با مشکلات زیادی همراه شده است؛ برای مثال بنده دو سال است که درگیر تهیه یک زینک‌بند برای ماشین چاپم هستم. تعمیر دستگاه‌های چاپی نیز معضل دیگری برای استان ما است، تعمیرکار باید برای سرویس کردن دستگاه‌ها از تهران به استان ما بیاید و این موضوع نیز بر هزینه‌های ما می‌افزاید.

  بیشتر بخوانید:صنعت چاپ استان کردستان نیازمند اشتغال زایی

  وی در پایان افزود: مشکلاتی که ما به‌ عنوان تولیدکنندگان بخش صنعت چاپ با آن درگیر هستیم بسیار زیاد است و به‌جرئت می‌توانم بگویم تنها به دلیل عشقی که به این حوزه داریم تا به حال توانسته‌ایم دوام بیاوریم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  12 + 8 =