واردات حدود 225 هزار تن کاغذ و مقوا طی چهار ماه نخست امسال

  گفت و گو با روح‌الله لطیفی، سخنگوی گمرک

  0
  70
  تن کاغذ و مقوا لطیفی

  به گفته سخنگوی گمرک، طی چهار ماه نخست سال 1401 حدود 225 هزار و 608 تن کاغذ و مقوا به ارزش 288 میلیون و 464 هزار و 54 دلار به کشور وارد شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ روح‌الله لطیفی، سخنگوی گمرک با اشاره به آمار واردات کاغذ و مقوا به کشور طی چهارماه نخست سال 1401، عنوان کرد: طبق آمار موجود حدود 225 هزار و 608 تن کاغذ و مقوا به ارزش 288 میلیون و 464 هزار و 54 دلار به کشور وارد شده است.

   وی با بیان اینکه از این میزان، مقوای کرافت سفید نشده وزن پایین حدود ۱۸ هزار و ۶۶ تن به ارزش ۴میلیون و ۱۵۷ هزار دلار بوده است، گفت: همچنین ۸ هزار و ۷۰۹‌ تن کاغذ و مقوای بازیافتی به ارزش یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار دلار به کشور آمده است.

   لطیفی افزود: همچنین ۵ هزار و ۴۲۴ تن کاغذ روزنامه به ارزش ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار، ۲۸۲ تن کاغذ با گرماژ زیر ۴۰ گرم به ارزش ۳۵۳ هزار دلار و ۴۵ هزارو ۶۲۶ تن کاغذ رول بین ۴۰ تا ۱۵۰ گرم به ارزش ۴ میلیون و ۳۵هزار دلار به گمرک رسیده است.

  واردات کاغذ تن کاغذ و مقوا وی با اشاره به آمار واردات کاغذ تحریر به کشور، توضیح داد: ۱۵ هزار ‌و ۵۲۰‌ تن نیز کاغذ تحریر ۴۰‌تا ۵۰ گرم شیت به ارزش ۱۷ میلیون دلار به گمرکات کشور وارد شده است که به این میزان باید سه‌هزار و 563 تن کاغذ تحریر بالای ۱۵۰‌ گرم نیز به ارزش چهارمیلیون و 370 هزار دلار را باید اضافه کرد.

   وی تاکید کرد: ۶ هزار و ۴۰۸ تن کاغذ کرافت زیر ۱۵۰ گرم به ارزش ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و سه‌هزار و ۱۴ تن مقوا و کرافت بالای ۱۵۰‌گرم نیز به ارزش ۴ میلیون و ۳۵۵ هزار دلار به گمرکات کشور رسیده است.

   لطیفی در ادامه صحبت‌های خود از واردات ۲ هزار و ۵۰۰ تن کاغذ و مقواهای تست لاین سولفید فلوتینگ ارزش سه میلیون و ۱۱۶ هزار دلار خبر داد و گفت: ۶ هزار و ۲۵۹ تن کاغذ تولید شده با حداقل ۲۰ درصد خمیر بکر به ارزش ۱۶ میلیون و ۷۳۰‌هزار دلار نیز وارد کشور شده است.

  کاغذ‌های وارداتی تن کاغذ و مقوا به گفته وی، حدود ۵ هزار و ۴۹۰ تن کاغذ و مقوای قشر نزده ۱۵۰‌ تا ۲۲۵ گرمی به ارزش  ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار، ۱۱ هزار و ۸۵۰‌ تن مقوای پشت طوسی به ارزش ۹‌ میلیون و ۵۰‌ هزار دلار و ۴۳ هزار و ۵۸۲ تن مقواهای گلاسه به ارزش ۶۰‌ میلیون دلار را نیز باید به این آمار اضافه کرد.

  بیشتر بخوانید: آمار واردات کاغذ تحریر در 6 ماهه اول سال

   لطیفی با بیان اینکه دو هزار و ۳۰ تن، کاغذ مخصوص قوطی و جعبه‌سازی به ارزش ۶ میلیون و ۸۵۰‌ هزار دلار نیز به کشور وارد شده است، افزود: یک‌هزار و ۸۷۳ تن نیز کاغذ حساس به حرارت (ترمالین) به ارزش سه میلیون و ۵۰۰ هزار دلار، ۲ هزار و ۱۱ تن کاغذ سیگار به ارزش ۸‌ میلیون و ۹۷۳ هزار دلار، ۳ هزار و ۶۱۲ تن کاغذ دیواری به ارزش ۱۲ میلیون و ۲۴۳ هزار دلار و ۴ هزار و ۲۴۱ تن کارتن و جعبه قوطی و بسته‌بندی به ارزش ۱۴ میلیون و ۲۶۶ هزار دلار نیز به کشور طی این چهار ماه وارد شده است. تن کاغذ و مقوا

  مطلب قبلیسامانه فروش کتاب آغاز به کار کرد
  مطلب بعدیفرآیند چاپ سه بعدی یخ با کاربرد مهندسی زیست پزشکی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × 1 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.