بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از کارخانه کاغذ سازی زاگرس

  0
  63
  معاون اجرایی رئیس جمهور

  معاون اجرایی رئیس جمهور بر روند اجرایی کارخانه کاغذ زاگرس نظارت کرد

  معاون اجرایی رئیس جمهور در ادامه برنامه‌های سفر خود به استان فارس برای نظارت میدانی بر روند اجرای مصوبات سفر استانی دولت، از طرح توسعه ریلی شیراز – بوشهر و کارخانه کاغذسازی زاگرس که از واحدهای مهم تولیدی در حوزه اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود، بازدید کرد.

  معاون اجرایی رئیس جمهوربه گزارش چاپ و نشر به نقل از ایرنا، معاون اجرایی رئیس جمهور از کارخانه کاغذسازی زاگرس بازدید کرد. کارخانه کاغذسازی زاگرس فارس واقع در جاده شیراز – مرودشت، با برخورداری از دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن، ظرفیت تولید سالانه ۱۲۵ هزار تُن انواع کاغذ را از محل کاغذهای بازیافتی دارد و از پروژه‌های مهم اقتصاد مقاومتی کشور محسوب می‌شود.

  ساخت کارخانه کاغذسازی زاگرس که نزدیک به یک دهه پیش آغاز شده و تاکنون با سرمایه‌گذاری انجام شده پیشرفت ۸۷ درصدی داشته است.  آیت‌الله رئیسی در سفر استانی به فارس در بازدید از این کارخانه گفته بود «مراکز تولیدی از این دست در اولویت دریافت تسهیلات و منابع مالی هستند، نه افرادی که این منابع را در جای دیگری هزینه می‌کنند.»

  معاون اجرایی رئیس جمهور رئیس جمهور این را هم متذکر شده بود «درحالی‌که کشور برای تأمین کاغذ نیاز به واردات دارد، به هیچ وجه قابل قبول نیست یک کارخانه کاغذسازی که بخش قابل توجهی از آن احداث شده، برای تکمیل و بهره‌برداری سال‌ها معطل تسهیلات باشد و بناها و تجهیزات آن بدون استفاده بماند و فرسوده شود»؛ نکته‌ای که در بازدید از یک کارخانه چوب و کاغذ در شمال کشور نیز مورد تأکید قرار گرفته بود.

  بیشتر بخوانید: رئیس جمهور از کارخانه کاغذ سازی زاگرس بازدید کرد

   آیت‌الله رئیسی بر همین اساس دستور داده بود استاندار فارس کار تکمیل این واحد تولیدی را با جدیت پیگیری کند تا چنانچه مالک کارخانه وعده داده، هرچه‌سریع‌تر با راه‌اندازی این کارخانه ۶۰۰ نفر مشغول کار شوند و با رونق تولید، گامی برای تأمین کاغذ مصرفی در کشور برداشته شود. معاون اجرایی رئیس جمهور

  مطلب قبلیتأکید مدیر انتشارات دارالکتب اسلامیه بر ادامه روند تولید کاغذ داخلی
  مطلب بعدیمعرفی توانمندی ها در نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و مواد غذایی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × پنج =