سیزدهمین جشنواره صنعت چاپ و نشر لرستان برگزار شد

  0
  44
  سیزدهمین جشنواره صنعت چاپ و نشر لرستان

  سیزدهمین جشنواره صنعت چاپ و نشر لرستان با حضور استاندار و تعدادی از مدیران استانی و فعالان حوزه صنعت چاپ استان لرستان در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سیزدهمین جشنواره صنعت چاپ و نشر لرستان با حضور استاندار و تعدادی از مدیران استانی و فعالان حوزه صنعت چاپ استان لرستان و با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

  تاکید بر دغدغه‌های فعالان صنعت چاپ و نشر

  سیزدهمین جشنواره صنعت چاپ و نشر لرستانمنصور احمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در مراسم سیزدهمین جشنواره صنعت چاپ و نشر لرستان اظهار داشت: همه ساله جلسه تحلیل و گرامیداشت فعالان و زحمت کشان عرصه چاپ و نشر برگزار می‌شود و امسال با برنامه ریزی صورت گرفته تصمیم گرفتیم جلسه متفاوت با سال‌های گذشته باشد و علاوه بر تجلیل از عزیزان فعال در این حوزه دیداری نیز با مسئولان استانی مرتبط با این حوزه صورت گیرد.

  وی افزود: فعالیت در حوزه اقتصاد وقتی توأمان با امر مقدس نشر فرهنگ و هنر باشد ارزش کار مضاعف خواهد شد که عزیزان فعالان حوزه چاپ و نشر در این زمینه فعال‌اند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: فعالیت در صنعت چاپ و نشر نسبت به سایر صنایع سودآوری کمتری دارد و در حقیقت کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند دلبستگی فرهنگی دارند.

  احمدی بر توجه به دغدغه‌های فعالان صنعت چاپ و نشر در استان تاکید کرد.

  تاکید استاندار لرستان بر فعال شدن اتحادیه چاپ و نشر در استان

  سیزدهمین جشنواره صنعت چاپ و نشر لرستانفرهاد زیویار در سیزدهمین جشنواره صنعت چاپ و نشر لرستان ضمن تجلیل از فعالان این حوزه بیان داشت: تاریخچه صنعت چاپ به قرن‌ها پیش قبل می‌گردد و همواره نقش مهم در پیشرفت انسان و جوامع داشته است.

  وی افزود: صنعت چاپ در لرستان در مجموع دیرتر از سایر نقاط به انسجام رسیده است و بخشی از مشکلاتی که امروز در این حوزه وجود دارد هم بعضاً به همین دلیل است.

  استاندار لرستان بر تشکیل اتحادیه صنعت چاپ و نشر در استان تاکید کرد و خواستار پیگیری به نتیجه به رسیدن این موضوع از سوی مدیران مرتبط در استان شد.

  وی در خصوص ارائه تسهیلات به فعالان حوزه چاپ و نشر نیز بیان کرد: در تسهیلات تبصره ۱۸ ظرفیت خوبی وجود دارد که برای حوزه چاپ و نشر نیز نگاه ویژه‌ای در استان صورت خواهد گرفت.

  زیویار تاکید کرد: با وجود گسترش فضای مجازی و عدم استفاده از تولیدات کاغذی در بسیاری از حوزه‌ها، اما با توجه به ایده‌پردازی و نوآوری هایی که در حوزه چاپ وجود دارد این حوزه کماکان مورد توجه و استفاده جامعه است.

  وی بر حمایت از صنعت چاپ و نشر تاکید کرد و یادآور شد: فعالیت در این حوزه هم یک صنعت است و مهمتر از آن فعالیت در حوزه فرهنگ و هنر است.

  سیزدهمین جشنواره صنعت چاپ و نشر لرستانبیان مشکلات در سیزدهمین جشنواره صنعت چاپ و نشر لرستان

  در ادامه برنامه بخشی از مشکلات حوزه صنعت و چاپ از سوی فعالان این حوزه بیان شد که گرانی و تورم کاغذ از جمله مهمترین این مشکلات بود.

  علوی از فعالان حوزه چاپ لرستان در این راستا گفت: کارگاه‌های حوزه چاپ تا ۵ نفر را می‌توانند با بخشودگی کارفرمایی بیمه تامین اجتماعی کنند و بیش از آن باید آزاد واریز شود که این موضوع به فعالان این حوزه فشار می‌آورد.

  نبود اتحادیه متمرکز استانی از مشکلات مهم حوزه چاپ است که از سوی برخی دیگر از فعالان این حوزه مطرح شد و استاندار لرستان نیز بر پیگیری و توجه مدیران مرتبط استانی به این دغدغه مهم تاکید کرد.

   اصغر صفری‌راد مدیرکل امور اقتصادی استانداری لرستان نیز در ادامه برنامه سیزدهمین جشنواره صنعت چاپ و نشر لرستان بیان داشت:  هر گونه موضوع صنفی که فعالان حوزه چاپ و نشر داشته باشند پیگیری خواهیم کرد.

  بیشتر بخوانید: کمبود تجهیزات چاپی معضل صنعت چاپ استان لرستان

  وی در خصوص ارائه تسهیلات نیز بیان داشت: سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ به حوزه چاپ و نشر تخصیص داده شد و امسال نیز به محض تخصیص اعتبارات به این حوزه توجه ویژه خواهیم داشت.

  در پایان سیزدهمین جشنواره صنعت چاپ و نشر لرستان از مدیران و تلاش گران برتر صنعت چاپ و نشر در استان لرستان تجلیل شد.

  سیزدهمین جشنواره صنعت چاپ و نشر لرستان

  مطلب قبلیمزایای استفاده از ریفرال مارکتینگ برای تمایز در صنایع
  مطلب بعدیچهارمین آئین تجلیل از فعالان صنعت چاپ استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  19 − 17 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.