هفتمین جشنواره صنعت چاپ استان ایلام برگزار شد

  0
  59
  هفتمین جشنواره صنعت چاپ استان ایلام

  هفتمین جشنواره صنعت چاپ استان ایلام، 11 آبان‌ماه، با حضور جمعی از مسئولان استانی و چاپخانه‌ داران استان، در محل سالن جلسات مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی ایلام برگزار شد.

  در خلال هفتمین جشنواره صنعت چاپ استان ایلام عمران خودآموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اشاره به اینکه صنعت چاپ استان در شرایط کرونایی دچار خسارت و ضرر و زبان فراوانی شده است، به تسهیلات اعطایی به حوزه فرهنگ، هنر و رسانه اشاره و تاکید کرد: قریب به ۱۵ میلیارد تومان از طریق سامانه‌های کارا، تحفه و همچنین صندوق اعتباری هنر، چه به صورت تسهیلات و چه به صورت پرداخت بیمه و عیدی به فعالان و دست اندرکاران این حوزه‌ها پرداخت شده است.

  وی اضافه کرد: دستگاه‌های مرتبط از جمله ادارات کل کار، صمت، امور مالیاتی و تامین اجتماعی می‌بایست دغدغه‌های فعالان صنعت چاپ را بشنوند و در حد امکان برای رفع آن‌ها همکاری نمایند.

  وی با تقدیر از فعالان حوزه چاپ استان، گفت: فعالین این حوزه در ارتقای فرهنگ استان نقش آفرینی کرده اند و هفتمین جشنواره صنعت چاپ استان به همین خاطر و در تجلیل از این عزیزان برگزار شده است.

  خودآموز ادامه داد: فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی دارد در جهت رفع مشکلات چاپخانه‌داران مکاتبات لازم را انجام دهد و جلسات تخصصی با دستگاه‌های مربوطه برگزار نماید؛  هرچند لازم است اتحادیه مربوطه به نمایندگی از این صنف پیگیر مطالبات و مدافع حقوق قانونی آن‌ها باشد.

  منصور محبی مسئول امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام نیز در این نشست اظهار کرد: در این برنامه از ۱۸ نفر از فعالان صنعت چاپ استان با اهدای لوح و هدیه نقدی تجلیل به عمل می آید که شامل ۶ تن از مدیران چاپخانه‌های افست هفت نفر از  مدیران چاپخانه‌ های دیجیتال، یکی از مدیران صحافی و چهار تن از کارگران فعال چاپ استان است.

  در ادامه هفتمین جشنواره صنعت چاپ استان ایلام چاپخانه داران و حاضرین در جلسه دغدغه ها و مطالبات خود را با دکتر سهیلا ملکشاهی مدیر کل تامین اجتماعی استان ایلام، کریمی نماینده امور مالیاتی استان و کاکاخانی نماینده اداره کل صمت در میان گذاشتند.‌

  دکتر سهیلا‌ملکشاهی مدیر کل تأمین اجتماعی استان ایلام نیز در مراسم هفتمین جشنواره صنعت چاپ استان ایلام با اشاره به اینکه از جمله مزایای برگزاری چنین جلساتی تبیین مسیرهای قانونی و مقرراتی است که به تسهیل امور و پیشبرد کارهای چاپخانه داران استان می انجامد، تاکید کرد: یکی از ماموریت های اصلی ما در تامین اجتماعی تشریح بخشنامه ها و آیین نامه ها برای کارفرمایان در طول سال و در جلسات مختلف است، عدم آگاهی از چنین مقرراتی بعضا منجر به آسیب می شود و ذهنیت کارفرمایان را نسبت به تامین اجتماعی و دستگاه های دولتی منفی می‌کند.

  هفتمین جشنواره صنعت چاپ استان ایلامتجلیل از  فعالان صنعت چاپ در هفتمین جشنواره صنعت چاپ استان ایلام

  کورش سالکی، مدیر چاپخانه سروش

  ستار شاولی مدیر چاپخانه سپهر

  عبدالله فلاحی مدیر چاپخانه فرهنگ

  علی قاسمی نژاد مدیر چاپخانه بهار

  علی احسان قیصربیگی مدیر چاپخانه کوثر

  حسین کریمی مدیر چاپ دیجیتال کریمی

  میثم نوری نژاد مدیر چاپ دیجیتال  آرا

  مهدی ارجمندی مدیر چاپ دیجیتال  نقش و نگار

  همت آزادی مدیر چاپ دیجیتال  فرارنگ

  یاسین درویشی مدیر چاپ دیجیتال اندیشه

  علی اشرف کُرد مدیر صحافی کُرد

  نعمت الله رحمتی مدیر چاپخانه خجسته

  محمود سلیمانی مدیر چاپ دیجیتال  سلیمانی

  سید شمس الدین طاهری مدیر چاپ دیجیتال سروش دره شهر

  فاطمه صیدی از کارکنان چاپخانه کوثر

  ناهید مهدوی از کارکنان چاپخانه نور

  فرهاد شاولی از کارکنان چاپخانه سپهر

  سودابه مرادی از کارکنان چاپخانه سروش

  هفتمین جشنواره صنعت چاپ استان ایلام از سوی موسسه عصر پیام ایلام و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با معرفی فعالان برتر به کار خود پایان داد.

  بیشتر بخوانید: برگزاری مراسم بزرگداشت اهالی صنعت چاپ خراسان جنوبی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  ده + هفده =