تزریق کاغذ راه حل مشکل بازار نشر

  0
  59
  کاغذهای ایرانی

  مدیرعامل شرکت تعاونی ناشران خراسان رضوی عمده‌ترین مشکل ناشران را نبود کاغذ، گرفتاری‌های توزیع و ویترین دانست و گفت: ناشران امیدوارند به زودی تزریق کاغذ به بازار نشر انجام شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فارس، مهدی نصیر‌زاده مدیرعامل شرکت تعاونی ناشران خراسان رضوی اظهار داشت: به دلیل تزریق نشدن کاغذ به بازار و بدقولی واردکنندگان، اغلب ناشران با مشکل مواجه هستند و کارهای جزیی را می‌پذیرند.

  وی در ادامه با بیان اینکه قرار شده ناشران دوباره به سامانه توزیع کاغذ مراجعه و ثبت نام کنند تا از کاغذهایی که به تازگی کشف و باز پس گرفته شده دریافت کنند، عنوان کرد: ناشران شهرستانی بیشتر مشکلاتی از قبیل توزیع، ویترین و فروش دارند؛ در حالی مشکل توزیع در کلانشهرها همانند تهران کمتر است، برای یک کتاب دانشگاهی ممکن است مشکلی نباشد، اما برای کتاب‌های عمومی مشکل شدید در توزیع و ویترین داریم و سنتی عمل می‌کنیم.

   

  بیشترین بخوانید:

  معرفی کتاب تکنولوژی های جدید در صنعت چاپ

   کشف مجتمع تولید غیرقانونی کتاب

   

  تزریق کاغذ در آینده

  نصیرزاده همچنین به فعالیت خوب شهرک چاپ و نشر مشهد اشاره کرد و گفت: با تامین برق شهرک حدود ۷۰ درصد ساخت و سازها انجام و شهرک تقریبا فعالیت را آغاز کرده و افراد مدتی است مستقر شده‌اند. در واقع مراحل ساخت و ساز نهایی در حال انجام است و مشکلی برای فعالیت واحدهای آماده وجود ندارد.

   وی در پایان اصلی ترین مشکل نشر را عدم توزیع کاغذ دانست و عنوان کرد: امیدواریم این مشکل بازار کتاب به زودی با تزریق کاغذ حل شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × 3 =