آئین اختتامیه هشتمین جشنواره صنعت چاپ استان اردبیل برگزار شد

  0
  87
  هشتمین جشنواره صنعت چاپ استان اردبیل

  آئین اختتامیه هشتمین جشنواره صنعت چاپ استان اردبیل 22 دی ماه در فرهنگسرای بانوان اردبیل برگزار و از ۷ برگزیده صنعت چاپ استان اردبیل تقدیر و تجلیل شد.

  هشتمین جشنواره صنعت چاپ استان اردبیلبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، عبدالله بحرالعلومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در آئین اختتامیه هشتمین جشنواره صنعت چاپ استان اردبیل که در فرهنگسرای بانوان اردبیل برگزار گردید، گفت: صنعت چاپ، زیربنای توسعه در ابعاد مختلف است و  به تناسب توسعه و تحول همه پدیده‌ها، پیشرفت‌هایی را در صنعت چاپ نیز شاهد هستیم که روز به روز نیز بر دامنه این تحولات و پیشرفت‌ها افزوده می‌شود.

  وی افزود: فعالین صنعت چاپ با فعالیت هایشان، به توسعه فرهنگ، مدنیت و پیشرفت جامعه در ابعاد مختلف کمک می کنند و به نوعی میتوان گفت، تمام پدیده‌هایی که منجر به توسعه فرهنگی، اجتماعی و هنری شده همه مرهون توسعه و تحول صنعت چاپ است و در همه انقلاب‌های رخ داده در دنیا، صنعت چاپ به عنوان یک صنعت پیشرو، پیشتاز مطرح بوده است.

  وی با اشاره به  نبود چاپخانه در برخی از شهرستانهای استان تصریح کرد: تمرکز فعالیت ها را نباید به مرکز استان معطوف کنیم بلکه بهتر است در همه مناطق، توسعه به شکل متوازن اتفاق بیفتد و تلاشمان بر این است که بسترهای لازم برای فعالین حوزه چاپ در همه شهرستان های استان اتفاق بیفتد.

  هشتمین جشنواره صنعت چاپ استان اردبیلمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ضمن تقدیر و تشکر از فعالین صنعت چاپ استان، بیان کرد: فراخوان هشتمین جشنواره صنعت چاپ استان اردبیل در قالب محصولات تولیدی کتاب، صحافی، گرافیک، طراحی و… فراخوان در قالب این جشنواره انجام شد که ۲۴ چاپخانه در این فراخوان شرکت کرده و بیش از ۴۸ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود.

  بحرالعلومی تجلیل از ۳ برگزیده این جشنواره و ۴ نفر از منتخبان را در قالب دریافت نشان قابل تقدیر یادآور شد و اظهار کرد: در حال حاضر ۱۴۸ چاپخانه در سطح استان به شکل دیجیتال، افست و لیتوگرافی فعال هستند که ۱۲۶ چاپخانه در مرکز استان واقع شده است.

  رضوان باقلاچی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل نیز در این آئین گفت: مؤلفه‌هایی همچون وجدان کاری و حس مسئولیت‌پذیری در بین چاپخانه‌داران استان اردبیل به شکل مناسب و مطلوب مشاهده می‌شود که قطعاً تقویت این امر می‌تواند به بهبود شرایط صنعت چاپ نیز منجر شود.

  وی به تاریخ کهن صنعت چاپ در کشور و استان اردبیل اشاره کرد و افزود: حتی در سخت‌ترین ایام کرونایی نیز تعدادی از صاحبان صنعت چاپ با احساس مسئولیت اجتماعی سعی کردند تا شعارها و توصیه‌های بهداشتی را به شکل مناسب و خوشایند چاپ و منتشر کنند تا شاهد رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سطح جامعه باشیم.

  هشتمین جشنواره صنعت چاپ استان اردبیلتجلیل از برگزیدگان و پیشکسوتان در هشتمین جشنواره صنعت چاپ استان اردبیل

  در این مراسم از ۳ برگزیده این جشنواره، فتحی بیطرف مدیرچاپ آرتا پلاست، حمید صفری مدیرمسئول چاپ نگین و هاشم اروج زاده مدیر مسئول شیران نگار تجلیل شد.

  همچنین از ۴ نفر از منتخبان را در قالب دریافت نشان قابل تقدیر، محمد حسن خانی چاپ شهر(پارس آباد)، بهبود سقایی چاپ بعثت(اردبیل)، سید ناصر هادی زاده صحافی هادی زاده(اردبیل)، حیدر محمدیان اردی چاپ طلا(اردبیل) تقدیر گردید.

  مطلب قبلیثبت قانونی تشکل سراسری چاپ کشور در دستور کار است
  مطلب بعدیتجلیل از فعالان صنعت چاپ در دهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 + پنج =