ثبت قانونی تشکل سراسری چاپ کشور در دستور کار است

  گفت و گو با علی مغانی رئیس و سخنگوی  تشکل سراسری چاپ کشور

  0
  86
  مغانی نوسازی ناوگان فرسوده چاپ

  ثبت قانونی تشکل سراسری چاپ کشور با عنوان جدید «انجمن سراسری صنعت چاپ» پس از هم فکری روسای اتحادیه چاپخانه داران سراسر کشور به منظور پیگیری دغدغه ها و مشکلات این صنعت مادر، در حال پیگیری است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ تشکیل اتحادیه رسمی چاپ استان های کشور دغدغه چند ساله ای است که اهالی چاپ آن را پیگیری می کنند. بر این اساس روسای اتحادیه های صنعت چاپ کشور طی یک گردهمایی در این رابطه به گفت و گو پرداختند و طبق این تبادل نظر تصمیم بر عزل  غلامرضا شجاع که پیش از این نماینده تشکل سراسری چاپ کشور را بر عهده داشت، گرفته شد.

  همچنین علی مغانی به عنوان رئیس و سخنگوی  تشکل سراسری چاپ کشور تا زمان ثبت رسمی آن برگزیده شد. مغانی در گفت و گو با چاپ و نشر؛ ضمن تشکر از فعالیت ها و اقدامات موثر غلامرضا شجاع در چند سال گذشته؛ اظهار داشت: در این جلسه تغییر مدیریتی برای تشکل سراسری چاپ کشور انجام نشد؛ بلکه تصمیم بر این شد که این تشکل قائم به شخص نباشد و تصمیم گیری ها بر اساس خرد جمعی هیئت مدیره تا زمان ثبت قانونی تشکل سراسری چاپ کشور انجام شود. شاید در آینده ای نزدیک پس از ثبت قانونی تشکل از حضور جناب شجاع نیز بهره مند شویم.    

  طبق قانون وزارت صمت، تشکیل اتحادیه سراسری صنعت چاپ ممنوع و غیر قانونی است. از همین رو مغانی در رابطه با انتخاب نام جدید تشکل سراسری چاپ کشور بیان داشت: برگزیدن نام باید با نظر هیئت مدیره انجام شود اما در توافقات اولیه «انجمن سراسری صنعت چاپ» به عنوان نام این تشکل انتخاب شد.

  وی در رابطه با هیئت امنای تشکل سراسری چاپ کشور گفت: در حال حاضر اعضای رسمی این تشکل شامل روسای 13 اتحادیه رسمی چاپی است که در سراسر کشور وجود دارند. پس از ثبت رسمی تشکل قطعا از نمایندگان سایر استان ها برای حضور در این تشکل دعوت خواهد شد.  

  به عقیده مغانی پیگیری موانع و مشکلات از جمله کمبودهایی که از نظر مواد اولیه و مواد مصرفی در سراسر کشور وجود دارد ضرورت تشکیل چنین انجمنی را روشن می کند. وی تصریح کرد: هر تشکلی که به وجود می آید شرح وظایفی دارد که باید بر اساس آن کار کند. قطعا تسهیل مشکلات از طریق تعامل با دولت و مراجع ذی ربط مهم ترین وظیفه این انجمن است. نیل به این هدف نیازمند به همدلی و اتحاد همه اهالی صنعت چاپ است.

  بیشتر بخوانید: اتحادیه رسمی چاپ استان های کشور تشکیل شد

  مغانی اظهار داشت: همه اهالی صنعت چاپ دارای درد مشترک هستند. هدف ما اتحاد است و نمی خواهیم مقابل کسی بایستیم. ما در تشکل سراسری چاپ کشور به عنوان یک تشکل متحد قرار است که در کنار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی صنعت چاپ به منظور رفع مشکلات و درد اهالی صنعت چاپ در سراسر کشور قدم برداریم.  

  وی خاطر نشان کرد: هم اکنون مراحل ثبت قانونی این انجمن در حال انجام است و امیدواریم به زودی خبرهای خوبی را در این زمینه بشنویم. در پایان باز هم از پیگیری ها و اقداماتی که آقای شجاع طی این سال ها انجام دادند، تشکر می کنم.  

  تشکل سراسری چاپ کشور

  مطلب قبلیشناسه‌دار کردن و درج قیمت برای تمامی اقلام قطعات یدکی
  مطلب بعدیآئین اختتامیه هشتمین جشنواره صنعت چاپ استان اردبیل برگزار شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 + ده =