تجلیل از پیشکسوتان در هشتمین جشنواره صنعت چاپ ایلام

  0
  55
  هشتمین جشنواره صنعت چاپ ایلام

  عصر روز دوشنبه دوم آبان ۱۴۰۱، سالن اجتماعات اداره کل استاندارد میزبان هشتمین جشنواره صنعت چاپ ایلام با حضور و تجلیل از پیشکسوتان، فعالان و دست اندرکاران این حوزه برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، علی هوشمند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در هشتمین جشنواره صنعت چاپ ایلام با اشاره به اینکه عامه مردم در شادی و اندوه و در مناسبت های ملی و مذهبی نیاز به ثبت و ضبط دارند و این مهم بر عهده صنعت چاپ است، اظهار کرد: هشتمین جشنواره صنعت چاپ را در حالی برگزار می کنیم که یازدهم شهریور در تقویم رسمی به نام روز صنعت چاپ نامگذاری شده است، اما به دلیل میزبانی استان ایلام از زائران اربعین، برگزاری این جشنواره به امروز موکول شد.

  وی تاکید کرد: گرامی می دارم یاد همه درگذشتگان عرصه شریف صنعت چاپ که دیگر در میان ما نیستند و امروز ما یاد و خاطره آن عزیزان را گرامی می داریم، زنده یاد علی اشرف کُرد، زنده یاد محمد عالی بیگی، زنده یاد میلاد نوربخش و زنده یاد رضا ناصریان که عمر با برکت خود را در این صنف نجیب سپری کردند.

  هوشمند تاکید کرد: گستره صنعت چاپ در ایلام با همه ظرافت و نجابتی که دارد، ظرفیتی بیش از آنچه که تصور می کنیم هست، با توجه به بازار مطلوبی که در کشور همسایه ما یعنی عراق وجود دارد، با نگاه به تبصره ۱۸ به دنبال ایجاد اشتغال و رونق فضای کسب و کار در راستای توسعه صنعت چاپ هستیم و به روزرسانی و اعطای تسهیلات به فعّالان این حوزه  با همکاری اتحادیه چاپخانه داران برعهده ما خواهد بود.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام افزود: امیدواریم که فضای صنعت چاپ استان ایلام روزآمد و مدرن شود و در توسعه اقتصاد استان، نقش آفرینی کند.

   

  قدمت فرهنگی و تمدنی کشور

  جلیل آرامیان رئیس اتحادیه چاپخانه داران ایلام در هشتمین جشنواره صنعت چاپ ایلام اظهار کرد: صنعت چاپ ایران با بیش از یک و نیم قرن تجربه، نشان از قدمت فرهنگی و تمدنی کشور ما دارد، اولین چاپخانه ایران در سال ۱۲۳۳ در شهر تبریز توسط زین العابدین تبریزی و با حمایت عباس میرزا ساخته شد.

  وی ادامه داد: یازدهم شهریور ماه روز صنعت چاپ ایران برای همه ما چاپخانه داران مهم است زیرا که این صنعت دارای هویت شد، این روز یادآور تلاش مستمر و زحمت جمع بزرگی از کارگران، صنعتگران و هنرمندان و در یک جمله وامدار تلاش بزرگمردان فرهنگ ایران زمین است.

  آرامیان بیان کرد: برای چند لحظه به دنیای بدون چاپ فکر کنیم؛ اگر چاپ نباشد هیچ کارت شناسایی برای معرفی هویت ما وجود نخواهد داشت و هر محصولی برای معرفی خود دچار مشکل می شود.

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران ایلام بیان کرد: پاشنه آشیل صنعت چاپ نداشتن متولی واحد و سرگردان بودن بین سه بخش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صمت و بخش اصناف است، همین مسئله باعث شده تا هیچ افق روشنی پیش روی چاپخانه داران نباشد و علاقمندیم که زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشیم.

  بیشتر بخوانید: شانزدهمین جشنواره صنعت چاپ استان آذربایجان شرقی برگزار شد

  بیان غدغه‌ها و مطالبات صنف در هشتمین جشنواره صنعت چاپ ایلام

  در ادامه این نشست عبدی نماینده چاپخانه‌داران، دغدغه‌ها و مطالبات صنف خود را با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در میان گذاشت. تجلیل از فعالان صنعت چاپ پایان بخش این برنامه بود.

  هشتمین جشنواره صنعت چاپ ایلام به همت مؤسسه فرهنگی هنری عصر پیام ایلام با مدیریت واحد زهرایی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با معرفی فعالان برتر به کار خود پایان داد.

  هشتمین جشنواره صنعت چاپ ایلام

  مطلب قبلیتبدیل کاغذ به کالای امنیتی
  مطلب بعدیرضایت ناشران قم از کاغذ تولید داخل

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  13 + هشت =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.