صنعت چاپ خراسان رضوی؛ پیش به سوی آینده ای روشن

  گفت و گو با نماینده تشکل‌ های صنعت چاپ استان‌ ها و مصرف ‌کنندگان کاغذ

  0
  83
  پروتکل های جدید بهداشتی

  آینده صنعت چاپ خراسان رضوی از بسیاری جهات روشن ‌تر از سایر استان‌ ها خواهد بود. خراسان رضوی از اتحادیه قوی و خوبی برخوردار است و افراد فعال در که در زمینه تهیه ملزومات چاپی در این استان منصف هستند و رعایت عدالت و انصاف را می‌ کنند.

  غلامرضا شجاع، نماینده تشکل‌ های صنعت چاپ استان‌ ها و مصرف ‌کنندگان کاغذ  درباره وضعیت صنعت چاپ خراسان رضوی به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: صنعت چاپ خراسان رضوی از قطب‌ های مهم صنعت چاپ کشور محسوب می ‌شود. در ایران استان ‌هایی همچون اصفهان، آذربایجان شرقی، قم و خراسان رضوی از قطب ‌های مهم صنعت چاپ کشور به‌ حساب می ‌آیند.

  وی همچنین در ادامه افزود: در این استان سرمایه ‌گذاری ‌های خوبی در زمینه بسته ‌بندی، لفاف و هلیوگراور انجام شده است؛ همچنین 5 کارخانه سلولزی در این استان فعال است.

  شجاع توضیح داد: علاوه بر تمامی این مطالب استان صنعت چاپ خراسان رضوی اتحادیه و شرکت تعاونی قوی و خوبی دارد که جزو نادر اتحادیه‌ هایی هستند که مشکل جا و مکان ندارند. اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی مدیر باتدبیر و قوی همچون جناب مغانی دارد، ایشان که خودشان صاحب یکی از بزرگ ‌ترین مجموعه‌ های چاپی مشهد هستند روابط بسیار خوبی با مسئولان کشوری دارند و به همین دلیل نیز می ‌توانند بهتر از هر کس دیگری مشکلات اعضای اتحادیه را حل‌وفصل کنند. جناب مغانی همچنین رابطه تنگاتنگی با وزارت ارشاد و وزارت صنعت و معدن دارند که از آن برای هماهنگ‌ سازی‌ ها، برآورده‌ سازی نیازها و تطبیق خواسته‌ ها با امکانات استفاده صحیح می‌ کنند.

  صنعت چاپ خراسان رضوی

  نماینده تشکل‌ های صنعت چاپ و مصرف‌ کنندگان کاغذ تشریح کرد: تأسیس شهرک صنعتی توس یکی از کارهای بسیار مثبتی است که توسط این اتحادیه انجام پذیرفته است؛ کاری که ما نتوانستیم در تهران به سرانجام برسانیم. این حرکت باعث ایجاد تحولات زیادی در صنعت چاپ مشهد شد. یکی دیگر از فعالیت‌ های اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی آموزش و جذب نیروهای جوان و بااستعدادی است که در حوزه چاپ فعالیت می‌ کنند. در مجموع می ‌توان گفت این استان پتانسیل ‌های فراوانی برای رشد و توسعه دارد و تنها نیازمند به پشتیبانی است.

  شجاع در بیان مشکلاتی که در استان گریبان‌گیر صنعت چاپ است توضیح داد: یکی از بیش‌ترین مشکلات فعالان چاپ در استان خراسان شیوه عملکرد بانک مرکزی است. این بانک ارز موردنیاز چاپخانه‌داران را در اختیار آن‌ ها قرار نمی‌ دهد درنتیجه آن‌ها نیز در تهیه مواد اولیه خود دچار مشکل می ‌شوند، به شکلی که شرکت تعاونی چاپخانه‌داران به زحمت توانسته است مقداری ارز برای تهیه مرکبشان دریافت کند. عدم توجه سازمان امور مالیاتی نیز یکی دیگر از مشکلات حوزه چاپ است که فعالان چاپ این استان را نیز تحت فشار قرار داده است.

  بیشتر بخوانید: سهم عمده استان خراسان رضوی در صادرات چاپی

  شجاع در پایان آینده صنعت چاپ این استان را امیدوارانه دانست و بیان داشت: آینده صنعت چاپ این استان از بسیاری جهات روشن ‌تر از سایر استان‌ ها خواهد بود؛ خراسان رضوی از اتحادیه قوی و خوبی برخوردار است و می ‌توانم بگویم کسانی که در حوزه تهیه ملزومات چاپی در این استان فعالیت می ‌کنند از منصف ‌ترین و شریف ‌ترین افرادی هستند که تا به حالا در این رسته دیده‌ ام، آن‌ها در خرید و فروش‌هایشان رعایت عدالت و انصاف را می‌ کنند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 − سه =