ارزان‌فروشی و نابودی صنعت چاپ البرز

  گفت و گو با مصطفی حجتی مدیریت چاپخانه حجتی

  0
  60
  صنعت چاپ البرز

  یکی از اقداماتی که در صنعت چاپ البرز باید انجام شود شفاف‌سازی در ارائه قیمت‌ها است. یکسری از چاپخانه‌ها با ادارات و مؤسسات دولتی قرارداد بسته‌اند و برای اینکه بتوانند سفارش‌ها را از آن خود کنند با قیمت‌هایی کار انجام می‌دهند که هم به ضرر خودشان تمام می‌شود و هم به ضرر مشتری.

  مصطفی حجتی مدیریت چاپخانه حجتی را بر عهده دارد؛ وی در گفت و گو با چاپ و نشر آنلاین یکی از مشکلات صنعت چاپ البرز را عدم ثبات قیمت‌های مواد اولیه دانست و اظهار داشت: ماشین‌آلات ما در حوزه چاپ نیازمند به‌روزرسانی هستند؛ علاوه بر به‌روزرسانی ماشین‌آلات قدیمی‌مان نیز باید اورهال شوند و هزینه این خدمات برای ما بسیار گران تمام می‌شود.

  وی در ادامه با تأکید بر مسئله‌ی مالیات بر ارزش‌افزوده به‌عنوان یکی از معضلات این بخش بیان داشت: دارایی برای فعالان صنعت چاپ 9 درصد مالیات بر ارزش‌افزوده در نظر گرفته است، این مبلغ بسیار بالایی است و از همین رو ما مجبور هستیم تا این مالیات را نیز بر قیمت تمام‌شده سربار کنیم که سبب نارضایتی بسیاری از مشتری‌های ما را فراهم کرده است. ما باید سود باقی‌مانده را در جهت ارتقا کیفیت کارها و به‌روزرسانی دستگاه‌ها هزینه کنیم که با وجود تحمیل چنین هزینه‌هایی توان این کار از ما گرفته‌ شده است.

  بیشتر بخوانید:انزوای سیاسی ایران و وضعیت صنعت چاپ

  خارج شدن کارها از استان به ضرر صنعت چاپ البرز

  مدیر چاپخانه توحید اظهار داشت: شهرک‌های صنعتی خوبی در اطراف ما وجود دارد اما بیشتر کارهای چاپی از استان خارج می‌شوند؛ چاپخانه‌های استان در حدود 30 درصد کارها را انجام می‌دهند اما 70 درصدشان به سمت تهران و قم فرستاده می‌شوند و این در حالی است که چاپخانه‌های مجهز استان قادر هستند تمام مراحل کارها را با قدرت و به‌خوبی انجام دهند.

  وی در پایان بیان داشت: یکی از اقداماتی که در این حوزه باید انجام شود شفاف‌سازی در ارائه قیمت‌ها است. یکسری از چاپخانه‌ها با ادارات و مؤسسات دولتی قرارداد بسته‌اند و برای اینکه بتوانند سفارش‌ها را از آن خود کنند با قیمت‌هایی کار انجام می‌دهند که هم به ضرر خودشان تمام می‌شود و هم به ضرر مشتری. این چاپخانه‌ها برای ارزان تمام شدن قیمت، محصولاتی با مواد بی‌کیفیت تولید می‌کنند که در این بین هم مشتری و هم چاپخانه متضرر خواهند شد.صنعت چاپ البرز

  مطلب قبلینقش رپورتاژ آگهی برای افزایش بازدید کاربران  
  مطلب بعدیدومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران آغاز به کار کرد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  13 − سه =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.