انزوای سیاسی ایران و وضعیت صنعت چاپ

  گفت و گو با علی لشکری مدیر چاپ لشکری

  0
  77
  آشنایی با فناوری های انواع ماشین آلات چاپ

  یکی از مشکلات اساسی کشور در رابطه با وضعیت صنعت چاپ این است که همه‌چیز به‌شدت به مسائل سیاسی مربوط می‌شود و از آنجایی که ما در تحریم به سر می‌بریم و ارتباطاتمان با کشورهای دیگر قطع ‌شده است در تهیه مواد اولیه و واردات دستگاه‌های به‌روز با انواع و اقسام مصائب روبرو هستیم.

  علی لشکری یکی از فعالان قدیمی صنعت چاپ استان البرز است. وی در خصوص وضعیت صنعت چاپ این منطقه به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: یکی از مهم‌ترین معضلاتی که صنعت چاپ استان البرز به آن دچار است، فرسودگی ناوگان چاپی است. چاپخانه‌های استان البرز نتوانسته‌اند خودشان را به تکنیک‌های روز مجهز کنند.

  بیشتر بخوانید:حال نزار بازار چاپ سمنان

  وضعیت صنعت چاپ استان البرز و شرایط بد اقتصادی

  وی در ادامه بیان داشت: کارخانه‌های زیادی در استان البرز کار می‌کنند اما به دلیل شرایط بد اقتصادی از کار بازمانده‌اند و همین امر به رکود کاری چاپخانه‌های استان دامن زده است. ما در گذشته به‌صورت 24 ساعته کار می‌کردیم و حتی در مواقعی وقت کم می‌آوردیم اما در حال حاضر اگر دارد که در یک روز 4 ساعت کار داشته باشیم. این معضل از یک‌سو و از سوی دیگر افزایش قیمت مواد اولیه کارها را روزبه‌روز برای فعالان این صنعت سخت‌تر کرده است.

  لشکری اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی کشور ما این است که همه‌چیز به‌شدت به مسائل سیاسی مربوط می‌شود و از آنجایی که ما در تحریم به سر می‌بریم و ارتباطاتمان با کشورهای دیگر قطع ‌شده است در تهیه مواد اولیه و واردات دستگاه‌های به‌روز با انواع و اقسام مصائب روبرو هستیم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  9 + 5 =