صنعت چاپ البرز در حوزه نشر آسیب‌پذیر است

  گفت و گو با حسین مرادی مدیر چاپخانه توسعه ایران

  0
  83

  چاپخانه‌هایی که متوسط و یا کوچک‌ترند با وضعیت بسیار دشواری که در صنعت نشر به وجود آمده است به‌احتمال زیاد و در آینده نه‌چندان دور دستخوش رخدادهای ناگواری خواهند شد. صنعت چاپ البرز با این تفاسیر در رکود به سر می برد.

  حسین مرادی یکی از چاپخانه‌داران استان البرز است که فعالیت خود در این حوزه را از سال 90 آغاز کرده است. وی که در رسته‌ی چاپ نشریه و کتاب فعالیت دارد در مورد وضعیت صنعت چاپ به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: از عید امسال به بعد بسیاری از کارخانه‌ها تعدیل نیرو کرده‌اند و بعضی دیگر نیز از ادامه فعالیت بازماندند. این موضوع روی صنعت چاپ البرز نیز تأثیرگذار بوده و صنعت چاپ را در رکود فرو برده است.

  صنعت چاپ البرز

  مرادی اظهار داشت: بنده در حوزه نشر فعالیت دارم تا قبل از عید یعنی در سال گذشته با 10 نشریه همکاری داشتم و کارهای چاپی‌شان را انجام می‌دادم اما بعد از گران شدن کاغذ و مواد اولیه بسیاری از این نشریه‌ها مجبور به تعطیلی شدند و در حال حاضر تنها دو نشریه و آن هم در تیراژ پایین سفارش کار می‌دهند. در بخش چاپ کتاب نیز تیراژها از 2 هزار و 3 هزار عدد به 200 الی 300 عدد رسیده است.

  بیشتر بخوانید: دیدار هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران با معاون فرهنگی ارشاد

  حیات صنعت چاپ البرز  و رسته بسته بندی

  مدیر چاپخانه توسعه ایران سیستم در ادامه بیان داشت: با وضعیت موجود تنها چاپخانه‌های رسته‌ی بسته‌بندی قادر به فعالیت هستند و می‌توانند به کار خود ادامه دهند. چاپخانه‌هایی که متوسط و یا کوچک‌ترند با وضعیت بسیار دشواری که در صنعت نشر به وجود آمده است به‌احتمال زیاد و در آینده نه‌چندان دور دستخوش رخدادهای ناگواری خواهند شد.

  مرادی در پایان با اشاره به رکود بازار صنعت چاپ، آینده این صنعت را غیرقابل پیش‌بینی و ناامیدانه خواند.

  مطلب قبلیهم اندیشی با فعالان اقتصادی روس در سفر رئیس جمهور
  مطلب بعدینمایشگاه مجازی کتاب ویترین بهترین‌ها

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  11 + 4 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.