دیدار هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران با معاون فرهنگی ارشاد

  0
  92
  هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران

  معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با اعضای هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران، گفت: صنعت راهبردی چاپ کشور به شدت نیازمند راه‌حل‌ ها و راهکارهای علمی، کارشناسانه و تخصصی و در عین حال کاربردی و روزآمد است.

  تقدیر معاون فرهنگی وزارت ارشاد از هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران

   به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، عصر روز گذشته (دوشنبه 27 دی) یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با جمعی از اعضای هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران با تاکید بر این که صنعت چاپ یکی از صنایع مهم و راهبردی کشور است، عنوان کرد: اگر بخواهیم از پتانسیل ‌ها و ظرفیت‌ های بالقوه و بالفعل صنعت چاپ بهره‌ مند شویم باید از ظرفیت ‌های جامعه علمی و نخبگانی بویژه انجمن علمی فناوری چاپ ایران در راستای ارتقای بخش‌ های علمی و دانشی و فناورانه استفاده کنیم.

   وی در ادامه دیدار با هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران با تقدیر از فعالیت‌های تاثیرگذار این در طول فعالیت خود، افزود: صنعت راهبردی چاپ کشور به شدت نیازمند راه‌حل ‌ها و راهکارهای علمی، کارشناسانه و تخصصی و در عین حال کاربردی و روزآمد است و امیدواریم در سال آینده صنعت چاپ توسعه قابل توجهی را تجربه کند.

  معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد با اعضای هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران؛ بر احساس نیاز معاونت امور فرهنگی و دفتر امور چاپ و نشر برای تولید دانش، ارائه طرح‌ های پژوهشی در راستای توسعه این صنعت در همه حوزه ‌ها بویژه آموزش، پژوهش، صادرات و اشتغال‌ زایی تاکید کرد و خواستار همکاری فعال و اثر بخش انجمن علمی فناوری چاپ ایران با مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  در این خصوص شد.

  وی همچنین با اسقبال از طرح انجمن و دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راه‌اندازی انیستیتو تخصصی چاپ در این دانشگاه، تاکید کرد: این معاونت برای مشارکت سازنده در این طرح اعلام آمادگی می ‌کند.

  همچنین در ادامه دیدار هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران با معاون فرهنگی وزارت ارشاد، محمد بیطرفان، رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران با ضمن ارائه گزارشی از روند شکل ‌گیری انجمن و فعالیت‌‌ های آن، گفت: انجمن در طول فعالیت خود تلاش کرده تاثیرگذاری قابل تاملی بر گفتمان ذی ‌نفعان و ایجاد بسترهای لازم در راستای ایجاد پل ارتباطی بین دانشگاه و جامعه علمی و صنعت راهبردی چاپ داشته باشد.

   وی ادامه داد: امروز صنعت چاپ یک صنعت دانشی و فناورانه است و مدل کسب و کارها و مدیریت‌های سنتی دیگر توان اداره آن را نخواهند داشت و لازم است با تغییرات صورت گرفته در حوزه تکنولوژی و فضای کسب و کار صنعت چاپ، ذی نفعان آن نیز خود را با این تغییرات همراه و به جامعه علمی و نخبگان اعتماد کنند.

   بیطرفان با بیان اینکه هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران همواره به دنبال شناسایی چالش ‌ها و موضوعات مغفول مانده در این صنعت بوده است، توضیح داد: در این زمینه ما با برگزاری همایش ‌ها و نشست ‌های هم‌اندیشی و علمی و تخصصی، توجه دولتمردان و ذی‌نفعان را به این موضوعات جلب کرده،  به گونه ای که بسیاری از موضوعات پرداخته شده در سال‌ های گذشته، امروز تبدیل به گفتمان و مطالبه و نیاز عمومی در میان فعالان و دست‌اندرکاران این صنعت شده است.

   بنیانگذار انجمن علمی فناوری چاپ ایران با اشاره به توانمندی‌ ها و پتانسیل ‌ها کم‌ نظیر صنعت چاپ در پیشرفت و توسعه و بالندگی سایر صنایع، گفت: هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران و اعضای این انجمن در کنار شناسایی آسیب‌ ها و چالش ‌های صنعت چاپ کشور، همواره به دنبال ارائه راهبردها و راهکارهای اثربخش و معرفی توانمندی ‌های آن در سطح کشور بوده و است.

  بیطرفان افزود: یکی از خلاء ها و مشکلات کلیدی صنعت چاپ عدم مراجعه مدیران واحدهای چاپی و همین ‌طور دولت ‌مردان و ذی ‌نفعان این صنعت به دانشگاه‌ های صنعتی و جامعه علمی کشور برای رفع نیازها و مشکلات تکنولوژیک این صنعت «های»تکنولوژی است.

   وی در پایان سخنان خود با اشاره به تلاش و پیگیری ‌های مستمر و چندین ساله هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران برای راه ‌اندازی انیستیتو تخصصی چاپ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد و گفت: ما برای تامین نیروی انسانی متخصص واحدهای چاپی و حرکت به سمت خوداتکایی و ارتقای سطح دانش روز کشور در این حوزه، خواستار حمایت و مشارکت معاونت امور فرهنگی و دفتر امور چاپ از این حرکت سازنده، زیرساختی و به شدت مورد نیاز کشور هستیم و انجمن برای هرگونه همکاری اثربخش با مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تشکل‌ های صنعت چاپ کشور آمادگی دارد.

   در ادامه دیدار هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران با معاون فرهنگی وزیر ارشاد، سعید پورمهدیان، نایب رئیس انجمن علمی فناوری چاپ با برشمردن مزایای راه‌ اندازی انیستیتو تخصصی چاپ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، گفت: در این زمینه تعامل و حمایت همه جانبه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران واحدهای صنعتی از این حرکت ملی و تاثیرگذار در ارتقای سطح دانش تخصصی و رفع مشکلات و نیازهای دانشی و تکنولوژیک صنعت چاپ کشور ضروری است.

   همچنین بهنام زنگی، عضو هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران با اشاره به استفاده ‌نکردن از ظرفیت‌ ها و توانمندی ‌های قابل توجه کارشناسی و مشاوره ‌ای انجمن علمی فناوری چاپ ایران در شناسایی و رفع موانع موجود و پیش روی این صنعت در گذشته، خواستار ایجاد هم ‌افزایی کارآمد و بهره‌ گیری از مشارکت همه ذی ‌نفعان در برنامه‌ریزی‌ ها و سیاست‌گذاری ‌ها در این صنعت در راستای تحقق منافع ملی شد.

  هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران

  امضای تفاهم‌نامه بین دفتر امور چاپ و هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران

  اعضای هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران همچنین در روز گذشته با علی‌اکبر ابراهیمی، مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار داشتند و در این دیدار درباره عقد تفاهم‌ نامه همکاری مشترک با این انجمن بحث و تبادل نظر شد.

  مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر در دیدار با هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران، با اشاره به خدمات و فعالیت ‌های انجمن علمی فناوری چاپ ایران به ویژه برگزاری ٧ دوره نکوداشت روز ملی چاپ و هفته علوم و فناوری چاپ ایران بصورت ملی و کشوری، به برخی از برنامه‌ها و اقدامات در دست اقدام این دفتر اشاره کرد و گفت: توجه به امر آموزش و پژوهش و تغییر رویکرد به سمت نگاه علمی و دانشی به صنعت چاپ در اولویت و دستور کار این دفتر قرار گرفته است.

   ابراهیمی افزود: در راستای تدوین برنامه ‌ها و اهداف درست در این صنعت نیازمند اطلاعات آمار و اطلاعات جامع و کشوری هستیم که این مهم نیز به زودی تحقق خواهد یافت.

   وی در پایان سخنان خود در دیدار با هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران تاکید کرد: همان طور معاون امور فرهنگی تاکید کرد، درصدد هستیم از پتانسیل‌ ها و توانمندی ‌های نخبگان و جامعه علمی بویژه انجمن علمی فناوری چاپ ایران در پیشبرد برنامه ‌ها و اهداف وزارتخانه در حوزه صنعت چاپ بهره جوییم و از آن استقبال می ‌کنیم.

  بیشتر بخوانید: نخستین آیین بزرگداشت اهالی صنعت چاپ تهران برگزار می شود 

   

   محمد بیطرفان، رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران نیز در دیدار با استقبال از عقد تفاهم‌نامه همکاری بین دفتر امور چاپ و نشر و هیئت مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران، گفت: انجمن علمی فناوری چاپ ایران از بدو فعالیت خود بر شکل‌ گیری هم ‌افزایی سازنده و مستمر بین متولیان و همه ذی ‌نفعان تاکید کرده و مفتخر است که تمام رویدادها برگزار شده توسط این انجمن با همدلی و مشارکت به‌ویژه هم‌افزایی‌ های صنعت چاپ کشور، پیشکسوتان، جامعه علمی و دانشگاهی، متخصصان و فعالان  همراه شده است که در پوسترهای نکوداشت روز ملی چاپ و هفته علوم و فناوری چاپ ایران تجلی پیدا کرده است.

  وی ادامه داد:‌ این حرکت در بین همه تشکل ‌ها و ذی ‌نفعان تبدیل به یک گفتمان عمومی و الگویی که زیبنده این صنعت راهبردی است،‌ شده و ما دیگر شاهد تک‌رویی ‌ها و عدم اعتقاد به هم افزایی نباشیم.

   بیطرفان با اشاره به سخنان معاون امورفرهنگی و به رسمیت شناخته شدن جایگاه استراتژیک چاپ از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزود: در این زمینه خواستار توجه و پیگیری و ارائه پیشنهادات درباره درج موضوع توسعه صنعت چاپ در اسناد بالادستی به ویژه برنامه هفتم توسعه هستیم و آمادگی کامل این انجمن در همکاری و تحقق این مهم با همکاری دفتر امور چاپ را اعلام می‌کنیم.

  مطلب قبلیبخشنامه‌ جدید وزارت بازرگانی مشکلات حوزه کاغذ را زیاد کرد
  مطلب بعدیبازاریابی چند فرهنگی چیست و چه اهمیتی دارد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  ده − پنج =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.