چاپ استان البرز نیازمند حمایت های دولتی

  گفت و گو با فرهاد آذریون مدیر چاپخانه اندیشه سبز

  0
  89
  چاپ استان البرز

  برای اینکه صنعت چاپ استان البرز بتواند دوباره خود را بازسازی کند و روی پای خود بایستد نیاز به حمایت‌های کلان دولتی دارد.

  فرهاد آذریون مدیر چاپخانه اندیشه سبز کار خود در صنعت چاپ را از سال 1380 در کرج آغاز کرده و هم‌اکنون در این حوزه به ارائه خدمات در بخش افست مشغول است. وی درباره وضعیت صنعت چاپ استان البرز به خبرنگار مجله چاپ و نشر آنلاین گفت: صنعت چاپ در استان ما روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد و باید بگویم بیش از آن‌که رو به صعود باشد رو به افول است و وضعیت چندان مساعدی ندارد.

   

  چاپ استان البرز و گرانی مواد اولیه

  وی همچنین اظهار داشت: یکی از مسائلی که ما همواره با آن درگیر هستیم تهیه مواد اولیه از کاغذ گرفته تا مرکب و الکل است. ملزومات کارهای چاپ معمولاً وارداتی هستند و به همین دلیل برای چاپخانه‌های تهران تهیه مواد اولیه بسیار به‌صرفه‌تر تمام می‌شود و می‌توانند با قیمت‌های پایین‌تری کارها را به انجام برسانند اما این مواد تا به کرج برسد به دلیل هزینه‌های حمل‌ونقل و غیره برای ما گران‌تر تمام می‌شوند.

  بیشتر بخوانید: صنعت چاپ قلب تپنده همه صنایع است

  مدیر چاپخانه اندیشه سبز در انتها افزود: برای اینکه صنعت چاپ استان البرز بتواند دوباره خود را بازسازی کند و روی پای خود بایستد نیاز به حمایت‌های کلان دولتی دارد؛ در غیر این صورت باید شاهد از بین رفتن چاپخانه‌های کوچک و متوسط استان البرز باشیم. در چنین شرایط سختی تنها چاپخانه‌داران بزرگ قادر خواهند بود تا به حیات خود ادامه دهند.

  مطلب قبلیتوسعه صادرات ایران و روسیه
  مطلب بعدیخطر حذف ارز۴۲۰۰تومانی برای رسانه های مکتوب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفده + دوازده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.