صنعت چاپ قلب تپنده همه صنایع است

  0
  74
  صنعت چاپ قلب تپنده همه صنایع است

  غلامرضا شجاع بابیان اینکه صنعت چاپ قلب تپنده همه صنایع است گفت: صنعت چاپ، صنعتی مهم، استراتژیک و با ماشین آلات و بسیار گران از جهت سرمایه گذاری است.

  صنعت چاپ قلب تپنده همه صنایع استبه گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران؛ غلامرضا شجاع مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگراف در مراسم بزرگداشت روز صنعت چاپ در مازندران با بیان اینکه صنعت چاپ فقیر است، آموزش و سرمایه‌گذاری در این صنعت را ضروری دانست و اظهار کرد: صاحبان واحدهای کوچک باید با هم تجمیع و یک واحد بزرگ چاپ ایجاد و همکاری کند تا از بین نروند.

   شجاع از دیگر مشکلات صنعت چاپ را فقر آمار و هدایت سرمایه‌گذاری عنوان کرد و افزود: با ایجاد کارگروه حمایت تخصصی ضمن حمایت از این صنعت اجازه ندهید تا کارهای دولتی از استان خارج شود.

  وی افزود: ما در مواد اولیه شدیداً وابسته و مشکل داریم. در خرید مواد اولیه واحد های چاپی از تعداد زیادی از واردکنندگان مشکل داریم و این مشکل ما نیست مشکل سازمان امور مالیاتی است. مشکل اتاق بازرگانی است که کارت های یک ساله بی هویت صادر می کند است و چوبش را واحدهای چاپی می خورند چون فروشندگان فاکتور رسمی نمی دهند و  توسط اداره مالیات چاپخانه ها مورد اجحاف قرار میگیرند. در مواجه شدن با سازمان امور مالیاتی تمنا دارم مدیر کل محترم جلساتی با مدیر کل امور مالیاتی جهت آموزش دفترنویسی و قوانین لازم که جزء وظایف سازمانی آنان می باشد برگزار کنند.

  شجاع در ادامه از مدیرکل ارشاد مازندران خواست که کمیته هدایت سرمایه گذاری در ارشاد تشکیل دهند و تاکید کرد: صنعت چاپ، صنعتی مهم، استراتژیک و با ماشین‌آلات و بسیار گران از جهت سرمایه‌گذاری می‌باشد زیرا صنعت چاپ قلب تپنده همه صنایع است و هیچ صنعتی بی‌نیاز از چاپ نیست. هر کالایی در هر صنعتی که تولید می‌شود برای تکمیل شدن، شناسانده شدن و پیش برنده بودن نیاز به صنعت چاپ و بسته‌بندی دارند.

  وی اظهار داشت: توصیه ام به مسئولین استان مازندران و نمایندگان محترم مجلس این است که مراجعه کنندگان زیادی در ارتباط با سرمایه گذاری در استان مورد مشورت قرار می گیرند، سرمایه گذاران را در حوزه صنعت چاپ و بسته بندی رهنمود کنند و بررسی شود کدام محصولات استان نیازمند بسته بندی درجه یک و استاندارد سازی برای صادرات می باشند، پیش نهاد شود.

  صنعت چاپ قلب تپنده همه صنایع استصنعت چاپ قلب تپنده همه صنایع است

  شجاع در ادامه گفت: صنعت چاپ قلب تپنده همه صنایع است و هیچ صنعتی بی نیاز از چاپ نیست.

  وی با بیان اینکه، هر کالایی در هر صنعتی که تولید می شود برای تکمیل شدن، شناسانده شدن و پیش برنده بودن نیاز به صنعت چاپ و بسته بندی دارند افزود: صنعت الکترونیک، صنعت ماهواره، صنعت هواپیماسازی، صنعت خودرو، صنعت دارو و لوازم پزشکی، صنعت غذایی، پوشاک، صنعت شیشه و سرامیک و خوراک فکرها، کتاب، مطبوعات و محصولات فرهنگی و صداوسیما و … از جمله این صنایع هستند.

  شجاع با ارئه سه مثال کوتاه درباره اهمیت صنعت چاپ و نشر، ادامه داد: در هواپیماسازی کلیدهای جلوی خلبان در کابین هواپیما که بیش از صد کلید است همگی در زیر آن کلید چاپ دارد که کارایی آن کلیه مشخص می شود خلبان نمی تواند در چند ثانیه حساس تصمیم بگیرد که این کلید مربوط به چه کاری است.

  بیشتر بخوانید: بیست و یکمین همایش صنعت چاپ مازندران با حضور مدیرکل چاپ برگزار شد

  نماینده تشکل های صنعت چاپ استان ها افزود: در اینترنت نیز تمام دستگاه های الکترونیکی در فضای مجازی امروزه مانند موبایل، لپ تاپ، کامپیوتر نیازمند چاپ هستند در این حوزه چاپ اسکرین و چاپ تامپو صدها بار با مرکب هایی که هادی برق و مجدداً مرکبی که کار پوشش یا پلاستیک را انجام می دهد روی بردهای الکترونیک انجام می شود در غیر این صورت می بایست برای یک موبایل صدها متر سیم و کابل استفاده شود.

  وی ادامه داد: کالاهای عمومی نیز در بسته بندی های خود وابسته با این صنعت هستند. صنعت چاپ در حوزه بسته بندی بسیار با اهمیت و در حال رشد همراه و شانه به شانه با چاپ دیجیتال است. امروزه شما وقتی به سوپرمارکت تشریف می برید رابطه بین کالا و مشتری را چاپ و بسته بندی برقرار می کند شما جذب چاپ و بسته بندی زیبا می شوید سپس اگر محتوی آن کالا مرغوبیت داشت مجدداً خرید می کنید. پس مرغوب بودن یک کالا به تنهایی نمی تواند در بازار رقابت بدون توجه به نقش چاپ و بسته بندی باعث دوام و قوام آن باشد.

  شجاع تصریح کرد: کشورهایی به خودکفایی می رسند که نگاه به منابع زیرزمینی نداشته و هدفشان صادراتی که رونق اقتصادی به همراه دارد، باشد. ضمناً باید بدانیم منابع خدادادی زیرزمینی تنها به نسل کنونی تعلق ندارند و باید سهمی از آن برای نسل های آینده نیز گذاشت.

  وی تاکید کرد: کشورهای پیشرفته و در حال توسعه به صنعت چاپ و بسته بندی اهمیت داده اند و تا صنعت چاپ به جایگاه واقعی خودش نرسد ما به صادرات غیرنفتی و خودکفایی نخواهیم رسید.

  شجاع با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که سال 1400 را با شعار سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری کردند، افزود: توصیه حقیر به بزرگان استان مازندران مهد شیران و پهلوانان خصوصاً استان دار و نمایندگان محترم مجلس که مراجعه کنندگان زیادی در ارتباط با سرمایه گذاری مورد مشورت قرار می گیرند.

  وی ادامه داد: لطفاً سرمایه گذاران را در حوزه صنعت چاپ و بسته بندی رهنمود کنید. بررسی شود کدام محصولات استان مانند کشاورزی، صنایع دستی، داروهای گیاهی و … نیازمند بسته بندی درجه یک و استاندارد سازی برای صادرات است، پیشنهاد شود. صنعت چاپ در دنیا بعد از اسلحه و کشاورزی و دارو و هواپیماسازی صنعت پنجم از جهت گردش مالی نزدیک به 2 هزار میلیاررد دلار می رسد؛ که این مقدار حداقل 4 برابر صنعت گردشگری در جهان است.

  صنعت چاپ قلب تپنده همه صنایع استصنعت چاپ قلب تپنده همه صنایع استصنعت چاپ قلب تپنده همه صنایع است

  مطلب قبلیچاپ البرز به حاشیه رانده ‌شده است
  مطلب بعدیمدیر مجموعه هدایای آی پن؛ مسئولان بد قولی کردند

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفده − شش =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.