استقبال از واگذاری اختیارات وزارت ارشاد در حوزه چاپ به وزارت صمت

  0
  70
  واگذاری اختیارات وزارت ارشاد در حوزه چاپ

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران با اشاره به دیدار با معاون حقوقی امور مجلس و استان ‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:‌ بحث واگذاری اختیارات وزارت ارشاد در حوزه چاپ به وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح شد که با استقبال معاون حقوقی امور مجلس و استان‌ های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران با اشاره به دیدارصبح دیروز (21 بهمن) با علی‌اصغر کاراندیش معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این نشست در محل وزارتخانه برگزار شد و درباره موضوعات مربوط به رفع مشکلات صنعت چاپ، استانی شدن اتحادیه چاپخانه‌داران تهران و پیگیری معافیت مالیاتی چاپ مذاکره انجام شد.

   وی افزود: در این جلسه بحث واگذاری اختیارات وزارت ارشاد در حوزه چاپ به وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح شد که با استقبال معاون حقوقی امور مجلس و استان‌ های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت.

  بیشتر بخوانید: رایزنی ها در باب معافیت مالیاتی چاپخانه‌داران

  بهره مندی از تسهیلات صندوق توسعه ملی با واگذاری اختیارات وزارت ارشاد در حوزه چاپ

   ابوالحسنی با اشاره به نظرات و دیدگاه‌های علی‌اصغر کاراندیش در این دیدار توضیح داد: کاراندیش با اشاره به تاریخچه این کار یعنی واگذاری اختیارات وزارت ارشاد در حوزه چاپ به زیرمجموعه وزارت صمت عنوان کرد که خودش پیشنهاد دهنده این طرح بود و هدف این بود که چاپخانه‌ها بتوانند از تسهیلات صندوق توسعه ملی، معافیت‌ها و تسهیلاتی که وزارت صمت به صنعت زیر مجموعه‌اش می‌دهد، استفاده کنند.

   وی با بیان اینکه این انتقال از جنبه‌های مختلف اهمیت دارد، ادامه داد: با توجه به اینکه بهره‌مندی از تسهیلات مورد نظر، تنها شامل چاپخانه‌های بزرگ و صنعتی می‌شود و  واحدهای چاپی کوچک که عموما در مرکز شهر تهران قرار دارند و صنعتی نیستند را شامل نمی‌شود و به همین دلیل در اجرایی شدن این طرح اختلاف نظر و ابهام وجود دارد.

   ابوالحسنی با بیان  اینکه به گفته معاون حقوقی وزارت فرهنگ، اگر در خصوص انتقال چاپخانه‌ها به زیر مجموعه وزارت صمت مشکلی وجود دارد، ناشی از نگرانی وزارت فرهنگ و اتحادیه‌ بر سر تامین منافع تمامی واحدهای چاپی کوچک و بزرگ است، یادآور شد: در این زمینه قرار شد تا با  ایجاد همدلی و همسویی میان اتحادیه چاپخانه‌داران، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجلس شورای اسلامی، این قضیه مورد پیگیری و بررسی بیشتر قرار گیرد.

  مطلب قبلیاشتباه در ارسال کتاب های نمایشگاه مجازی
  مطلب بعدیعدم استقلال در صنعت نشر

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 − 5 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.