اشتباه در ارسال کتاب های نمایشگاه مجازی

  0
  162
  نمایشگاه مجازی

  در حالیکه از شنبه تسویه حساب با ناشران نمایشگاه مجازی آغاز می‌شود،‌ برخی خریداران اذعان می‌کنند هنوز کتاب‌ها به دستشان نرسیده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم،  اگرچه نمایشگاه مجازی کتاب تهران بیش از یک هفته و نیم است که به پایان رسیده است اما حواشی مربوط به این نمایشگاه همچنان ادامه دارد،‌ از نقد و نظرهای کارشناسان نسبت به این نمایشگاه گرفته تا فعالیت ناشران و شرکت پست و حتی خانه کتاب و ادبیات ایران برای ارسال کتاب‌ها به دست مخاطبان.

  خانه کتاب و ادبیات ایران روز گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که تسویه حساب با ناشران نمایشگاه را از روز  شنبه 25 بهمن ماه آغاز خواهد کرد.

  تسویه حساب با ناشران نمایشگاه مجازی کتاب از ابتدا قرار بود 15 روز پس از نمایشگاه آغاز شود،‌ خانه کتاب با نگه داشتن هزینه‌های واریز شده برای خریداری کتاب‌ها در یک حساب می‌خواست مطمئن شود که کتاب‌ها به دست مشتریان صحبح و سالم می‌رسد و آن‌گاه نسبت به پرداخت این مبالغ به ناشران اقدام کند،‌ موضوعی که انتقاد و حساسیت برخی از ناشران را نیز برانگیخت و در نهایت حسین صفری، معاون اقتصاد و فر هنگ خانه کتاب،  در گفت‌وگو با تسنیم، این اقدام را به نفع مشتری دانست و گفت:‌ که این حساب واسط هیچ سودی برای این مؤسسه نخواهد داشت.

  اما نقد و انتقادهای این روزها در شبکه‌های اجتماعی در میان خریداران کتاب از نمایشگاه به نرسیدن بسته‌ها به دست مشتریان اشاره دارد. هنوز برخی از خریداران کتاب در تهران و شهرستان‌ها اذعان می‌کنند که بسته‌ها به دستشان نرسیده و یا به اشتباه کتاب دیگری به دستشان رسیده است.

  آزاده نظربلند، معاون کتاب و فرهنگ خانه کتاب، در این زمینه به تسنیم گفت:‌ پشتیبانی خانه کتاب آماده دریافت هرگونه نقد و نظر در خصوص عدم ارسال بسته‌ها به دست مشتریان است،‌ علاوه بر این در پروفایل کاربری هر خریدار در سایت نمایشگاه امکان ارسال ایمیل و یادداشت گذاشتن نیز موجود است.

  وی در خصوص عدم ارسال برخی از بسته‌ها برای مشتریان افزود:‌ یا حجم سفارشات ناشران زیاد است یا ناشر به هر دلیلی نتوانسته است سفارش را تأمین کند. از سوی دیگر شرکت پست نیز اعلام کرده که هنوز برخی از مرسوله‌ها باقی مانده که ارسال نشده است،‌ به هر حال باید توان زیرساختی پست جمهوری اسلامی ایران را نیز در نظر بگیریم.

  بیشتر بخوانید:

  اقتصاد نشر و رابطه آن با طراحی و جلد کتاب

  نمایشگاه مجازی کتاب ضروری برای حیات نشر

  نسل جدید با فضای نشر الکترونیک مانوس‌اند

  خریداران نمایشگاه مجازی چشم‌ به راه کتاب‌ها

  نظربلند تصریح کرد:‌ ما در خانه کتاب مدام به ناشران تذکر داده‌ایم که زودتر مرسوله‌ها را ارسال کنند،‌ برای آنها مهلت ارسال در نظر گرفتیم که این مهلت سه تا پنج روز کاری از زمان ثبت سفارش بود. ناشرانی که طبق این مهلت عمل نکرده باشند، امتیاز منفی دریافت می‌کنند؛ همان‌طور که ناشرانی که در نمایشگاه کتاب جیرفت امتیاز منفی گرفتند و نتوانستند در نمایشگاه مجازی تهران حضور داشته باشند.

  وی ادامه داد:‌ پشتیبانی خانه کتاب پیگیر اشتباهات در ارسال کتاب‌ها از سوی خانه کتاب نیز خواهد بود،‌ خریداران می‌توانند با مراجعه به پروفایل خود در قسمت تاریخچه خرید از خرید خود مطمئن شده و اگر اشتباهی در ارسال وجود داشته باشد‌، ما پیگیری خواهیم کرد تا کتاب مدنظر برای خریدار ارسال شود.

  نظربلند اضافه کرد: طبق آخرین اطلاعات،‌ تقریباً تمام بارهای ناشران تحویل پست داده شده است؛ به جز موارد خیلی محدود که مشکلی برای ناشر پیش آمده باشد. پست نیز ظرف روزهای آتی بسته‌ها را به دست مشتریان خواهد رساند.

  مطلب قبلینکاتی برای ایجاد یک سایت پربازدید
  مطلب بعدیاستقبال از واگذاری اختیارات وزارت ارشاد در حوزه چاپ به وزارت صمت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده − یازده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.