مدیر چاپخانه بعثت امروز:احیای صنعت چاپ امکان پذیر است

  گفت و گو با محمد رضا زینال نژاد مدیر چاپخانه بعثت امروز

  0
  50
  چاپخانه بعث امروز

  مدیر چاپخانه بعثت امروز؛ صنعت چاپ استان خراسان جنوبی را می توان دوباره احیا کرد اما این مهم نیاز به همیاری و همکاری مسئولان مربوط دارد. این حمایت می تواند به صورت پرداخت وام هایی با بازپرداخت های بلند مدت و سود کمتر انجام شود.

  محمد رضا زینال نژاد مدیر چاپخانه بعثت امروز است؛ وی که ابتدا در بخش کاغذ و دفتر سازی فعالیت داشت کار در حوزه چاپ را از سال 88 آغاز کرد و هم اکنون نیز به چاپ کارهای اداری مشغول است.

  چاپخانه بعثت امروز

  زینال نژاد  در مصاحبه با خبرنگار مجله چاپ و نشر آنلاین وضعیت صنعت چاپ استان خراسان جنوبی را نامطلوب دانست و اظهار داشت: این روزها صنعت چاپ با مشکلات فراوانی مواجه است، افزایش قیمت کاغذ به صورت دقیقه ای یکی از بزرگترین معضلات ما است. ما مجبور هستیم مواد اولیه را به قیمت های بالا و به صورت نقدی تهیه کنیم؛ اما سرمایه در گردش ما عملا در دستان مشتریان مان که بیشتر ادارات دولتی هستند قرار دارد.

   چاپخانه بعثت امروز

  وی در همین رابطه افزود: چاپخانه داران اکثرا مجبور هستند مواد اولیه ای نظیر کاغذ را با قیمت های بالا تهیه کنند. ما مجبور هستیم برای اینکه کار را از دست ندهیم مواد مورد نیازمان را به هرقیمت تهیه کنیم اما اداره های دولتی اجرت ما را به موقع پرداخت نمی کنند؛ خود بنده از شهریور سال گذشته تا همین امروز که با شما مصاحبه می کنم نتوانسته ام طلبم را وصول کنم. این موضوع از چندین جهت به ضرر چاپخانه داران تمام می شود. من به عنوان یک چاپخانه دار کاغذ مورد نیازم را به مبلغ 280 هزار تومان تهیه کرده ام و کاری را در حدود 6 ماه پیش که این قیمت کاغذ بود انجام داده ام.

  کار را به مشتری تحویل داده ایم ولی مشتری  پرداخت دستمزد را 9 ماه عقب انداخته است و اجرت را نپرداخته؛ در حال حاضر چاپخانه دار اگر بخواهد همان میزان کاغذ را تهیه کن باید 900 هزار تومان پرداخت کند، یعنی علاوه بر آنکه سرمایه در گردش چاپخانه دار را محبوس کرده است ضرر دو چندانی نیز از بابت تهیه مواد اولیه به چاپخانه دار وارد شده است.

  چاپخانه بعث امروزچاپخانه بعث امروز

  مدیر  چاپخانه بعثت امروز؛ دریافت وام برای تهیه مواد اولیه می تواند راهگشا باشد

  مدیر چاپخانه بعث امروز بیان داشت: نبود نیروی متخصص در خود استان نیز یکی دیگر از مشکلات صنعت چاپ استان خراسان جنوبی است؛ زمانی که یک دستگاهی خراب می شود ما مجبور هستیم برای تعمیر آن تکنسین از تهران دعوت کنیم که هزینه های گزافی به چاپخانه ها تحمیل می کند، این علاوه بر مشکل یافتن قطعه ای است که خراب شده است چرا که این روزها یافتن قطعات دستگاه ها خود به یک مشکل اساسی مبدل شده است. قطعاتی که دیروز به راحتی و با قیمت مناسب در بازار موجود بود امروز با قیمت های نجومی نیز موجود نیست.

  چاپخانه بعث امروززینال نژاد اظهار داشت: صنعت چاپ استان خراسان جنوبی را می توان دوباره احیا کرد اما این مهم نیاز به همیاری و همکاری مسئولان مربوط دارد. این حمایت می تواند به صورت پرداخت وام هایی با بازپرداخت های بلند مدت و سود کمتر انجام شود. من به عنوان تولید کننده اگر بتوانم با دریافت چنین وام هایی یکسال مواد اولیه ام را تهیه کنم قادر خواهم بود در این حوزه باقی بمانم؛ در غیر این صورت شاهد از بین رفتن چاپخانه های زیادی در چند سال آینده خواهیم بود.

  چاپخانه بعث امروز

  بیشتر بخوانید: ارشاد پیگیر معافیت مالیاتی چاپخانه‌ داران

  مطلب قبلیبرگزاری همایش نوآوری های بسته بندی به همت اتحادیه صادرکنندگان 
  مطلب بعدیبازدید سرزده رئیس جمهور از سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  11 − سه =