ارشاد پیگیر معافیت مالیاتی چاپخانه‌ داران

  0
  50
  معافیت مالیاتی چاپخانه‌ داران

  محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به این‌ که بحث معافیت مالیاتی چاپخانه‌ داران در معاونت حقوقی وزارت ارشاد در حال پیگیری است، بیان کرد: ان شاءالله به زودی پیگیری حقوقی این موضوع انجام خواهد شد. 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، (28 اردیبهشت‌ماه) در سی‌ و سومین دوره از نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌ که یکی از ماموریت‌ های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌گسترش نهضت کتابخوانی است، گفت: نمایشگاه کتاب تهران، با هدف توسعه کتاب خوانی در حال برگزار است. امیدواریم با برنامه‌ ریزی‌ هایی که برای برگزاری نمایشگاه مجازی و حضوری صورت گرفته است، به این هدف دست پیدا کنیم.

  معافیت مالیاتی چاپخانه‌ دارانپیگیری معافیت مالیاتی چاپخانه‌ داران در معاونت حقوقی وزارت ارشاد

  وی ‌در پاسخ به این‌ که پیگیری معافیت مالیاتی چاپخانه‌ داران در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: بحث معافیت مالیاتی چاپخانه‌ داران در معاونت حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ در حال تکمیل است و ان‌ شاءالله به زودی پیگیری حقوقی آن انجام خواهد شد.

  اسماعیلی همچنین در پاسخ به این پرسش که دو سال وقفه در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران چه تاثیری در حوزه کتاب خوانی گذاشته است، بیان کرد: در یک‌ سال اخیر تلاش کرده‌ایم با برگزاری نمایشگاه مجازی بخشی از این خلاء را جبران کنیم. در بهمن‌ماه از طریق پست حدود یک‌ میلیون و 350 هزار نسخه کتاب فروش رفته با کمک پست به دست مخاطبان رسید.

  وی افزود: با اقداماتی نظیر برگزاری نمایشگاه مجازی تلاش کردیم از افت شاخص‌ های کتاب خوانی در کشور جلوگیری کنیم اما با از بین رفتن نسبی کرونا اقدامات بیشتری در حوزه کتاب و کتاب خوانی انجام خواهیم داد. معافیت مالیاتی چاپخانه‌ داران 

  محمد مهدی اسماعیلی درباره برگزاری همزمان نمایشگاه مجازی کتاب با نمایشگاه حضوری گفت: این اقدام تجربه خوبی بود. یکی از مزایای آن را در روز گذشته شاهد بودیم که نمایشگاه به دلیل آلودگی هوا تعطیل شد اما توانستیم در بخش مجازی نمایشگاه کتاب ادامه کار خود را دهیم.

  وی همچنین درباره استقبال مردم از این دوره از نمایشگاه کتاب تهران بیان کرد: برای این‌ که بازگشایی نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران منجر به مشکلات حاد ترافیکی نشود، همزمان با نمایشگاه حضوری، نمایشگاه مجازی را هم برگزار کردیم. علاوه بر این، بن تخفیف کتاب را هم به نمایشگاه مجازی اختصاص دادیم.

  معافیت مالیاتی چاپخانه‌ داراناسماعیلی ادامه داد: در پی این نبودیم که جمعیتی کم‌ نظیر در نمایشگاه حضوری کتاب داشته باشیم؛ بلکه به دنبال آن بودیم که فضایی پرنشاط برای اهالی فرهنگ و هنر ایجاد کنیم و در عین حال تمامی ‌اقدامات در نمایشگاه حضوری منحصر نباشد. خوشبختانه مطابق پیمایش‌ ها و نظرسنجی‌ هایی که صورت گرفته است، اکنون مردم در نمایشگاه مجازی رضایتمندی بالایی دارند. معافیت مالیاتی چاپخانه‌ داران 

  وی افزود: افراد می‌ توانند بدون این‌که از شهر یا روستای خود خارج شوند، در منزل به انتخاب کتاب‌ های مورد علاقه خود پرداخته و تخفیف هم بگیرند. ضمن این‌که می‌ توانند به صورت رایگان کتاب را در منزل تحویل بگیرند. همه این اقدامات با این هدف انجام شده که تا حد امکان از ازدحام‌ های آزاردهنده در نمایشگاه حضوری پیشگیری شود.

  بیشتر بخوانید:

  پیگیری مجلس برای معافیت مالیات بر ارزش افزوده خدمات چاپی

  حل مشکل مالیات بر ارزش‌ افزوده با کمک‌ های مسئولان

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌ که آیا آقای رئیس جمهور از نمایشگاه امسال بازدید خواهند کرد یا خیر، بیان کرد: ایشان تمایل بسیاری برای حضور در افتتاحیه سی‌ و سومین نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران داشتند اما متاسفانه مقدور نشد. با این حال این احتمال وجود دارد که در روزهای آینده در نمایشگاه حضور یابند اما این موضوع هنوز قطعی نشده است.

  مطلب قبلینسخه الکترونیک مجله چاپ و نشر شماره 211
  مطلب بعدینظارت بر روند تولید شیشه‌ های دارویی و کاهش خطر لایه لایه شدگی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  10 − شش =