تأکید رئیس اتحادیه صحافان تهران بر ضرورت رسیدن اصناف به جایگاه واقعی خود

  گفت و گو با جلیل غفاری رهبر، رئیس اتحادیه صنف صحاف تهران

  0
  114
  اتحادیه صحافان تهران

  رئیس اتحادیه صحافان تهران و تاکید بر قدرت یافتن اصناف 

  رئیس اتحادیه صحافان تهران با تأکید بر اینکه اصناف همواره به بهانه هاي مختلف نتوانسته اند حق و جايگاه خود را داشته باشند گفت: همیشه اصناف مجری هستند و باید به رسیدن به قدرت اجرایی به حق خود برسند. 

   

  اتحادیه صحافان تهران

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از پایگاه خبری کار و کارآفرینی جلیل غفاری رهبر رئیس اتحادیه صحافان تهران،  گفت: متاسفانه در ايران در دولت هاي مختلف به دلايل زياد مطالبه گري اتحاديه هاي صنفي علي رغم جايگاه ويژه آنها در کشورهاي ديگر به نفع دولتي ها و سازمانهاي ذيربط چرخش پيدا کرده است. اصناف همواره به بهانه هاي مختلف نتوانسته اند حق و جايگاه خود را داشته باشند.

   غفاری رهبر ادامه داد: همیشه این سازمان ها هستند که دستور صادر می کنند و اصناف تنها مجری است. حال این حقوق چگونه و از چه طریقی می تواند به جای خود بازگردد، نیاز به بررسی های کارشناسانه و قدرت اجرایی اصناف دارد.

  رئیس اتحادیه صحافان تهران در خصوص ضرورت تشکیل اتحادیه بیان داشت: تشکیل سندیکا و اتحادیه های صنفی در تمامی دنیا به جهت فعالیت های خاص اقتصادی آنها از دیر باز وجود داشته است. هر یک از این سندیکاها و اتحادیه ها آنقدر به لحاظ قانونی در دنیا قدرت و جایگاه دارند که می توانند به راحتی حقوق خود را مطالبه کنند؛ لذا حاکمیت در کشورها برای این افراد به دلیل نقش حیاتی و حساس شان جایگاه ویژه ای قائل هستند.

  غفاری ادامه داد: بزرگ ترین اشکالی که وجود دارد، عدم عزت نفس و خودباوری اصناف است. با وجود سه میلیون واحد صنفی و فعالیت های اقتصادی موثر، مردمی و همکاری های بسیاری که در دهه های مختلف با دولت داشته اند و بارها ثابت کرده اند قدم، قلم و وجودشان چه میزان توانسته در بسیاری از تبادلات اقتصادی خرد در کشور اثر گذار باشد و همواره با درایت خود مانع ایجاد مشکلات شده اند و این همه بر اساس مدیریت اتحادیه ها بر اعضا و همیاری اعضا با اتحادیه ها بوده است، آن زمان درک خواهند که که چقدر توانمند هستند . خود باوری در آنها قدرت می گیرد.

  رئیس اتحادیه صحافان تهران تاکید کرد: اتحادیه های صنفی تا زمانی که در مقابل دستگاه های دولتی، خود را با وجود قدرت، ضعیف نشان دهند، هرگز به خود باوری نمی رسند، ما تنها با عزت نفس و خود باوری می توانیم مطالبه بحق داشته باشیم.

  غفاری با اشاره به قدرت نظارت و مدیریت اصناف گفت: بارها مدیرانی در اصناف وجود داشته و دارد که تفکرات بسیار خلاقانه ای داشته و توانسته به رشد و ترقی کشور کمک کند؛ اما توسط دولت ها و دستگاه ها نادیده گرفته شده اند؛ بنابراین انگیزه خود را از دست داده اند. علی رغم داشتن بسیاری از مسئولیت ها؛ اما قدرت اجرایی ندارند تا بتوانند محکم مسئولیت را به سرانجام برسانند.

  بیشتر بخوانید: ضرورت انتخاب هیئت نظارت انجمن صنفی صحافان ایران

  رئیس اتحادیه صحافان تهران افزود: به طور مثال باید واحدهای بدون پروانه را ساماندهی کنیم اما ابتدای مسیر این شهرداری است که باید برای اخذ سند تجاری و اداری ساختمان ها تسهیلاتی ارائه دهد تا خریداران ملک رغبت برای اخذ سند تجاری داشته باشند؛ چرا که اتحادیه های صنفی بنابر قانون نظام صنفی تنها برای مکان های تجاری و یا اداری می توانند پروانه کسب صادر کند، حال آنکه بهای سند تجاری و اداری بقدری زیاد است که افراد به جای اخذ سند، ترجیح می دهند بدون پروانه و زیرزمینی فعالیت کنند.

  رئیس اتحادیه صحافان تهران در این خصوص افزود: با رویه مذکور به جایی می رسیم که تعداد افراد بدون پروانه بیشتر از افراد با پروانه می شود. باید برای ساماندهی، تسهیلات ارائه شود. هم مطالبات خوبی را می تواند دریافت کند و هم امکان ایجاد فعالیت اقتصادی برای اصناف فراهم می شود که نمی توانند به مکان های مسکونی با فعالیت های تجاری پروانه بدهند. مخلص کلام، سازمان ها و ادارات دولتی برای ارتقای کشور، با اصناف تعامل داشته باشند تا بتوانیم ایرانی آباد بسازیم

  مطلب قبلیچاپخانه زرین: احیای صنعت چاپ استان خراسان جنوبی به‌مدد حمایت مسئولان
  مطلب بعدیتهیه هزارتن کاغذ تولید داخلی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  15 + شانزده =