مدیر چاپخانه زنده بودی: عدم ثبات ارز و تلاطم بازار چاپ بوشهر

    گفت و گو با حسن زنده بودی مدیر چاپخانه زنده بودی

    0
    58
    صنعت چاپ آذربایجان غربی

    مدیر چاپخانه زنده بودی: بازار چاپ بوشهر نیازمند به‌روزرسانی است؛ چاپخانه‌ها باید بتوانند خود را به تجهیزات روز مسلح  کنند و این اقدام نیاز به داشتن نقدینگی دارد؛ نقدینگی‌ای که به دلایلی که عرض کردم در حال حاضر وجود ندارد.

    بازار چاپ بوشهرحسن زنده بودی مدیر چاپخانه زنده بودی در استان بوشهر است. وی که کار خود را در حوزه چاپ از سال 80 آغاز کرده است درباره وضعیت این صنعت به خبرنگار مجله چاپ و نشر گفت: بنده کار خود را یک دستگاه ملخی و در شهرستان تنگستان آغاز کردم. قبل از آن‌هم دفتر فنی داشتم و بعد به صنعت چاپ راه پیدا کردم و دستگاه‌های افست را به چاپخانه زنده بودی اضافه کردم. این صنعت تا چند سال پیش نیز سود مناسبی داشت و می‌شد به‌عنوان حوزه‌ای اشتغال‌زا روی آن حساب کرد.

    چاپخانه زنده بودیوی در ادامه افزود: متأسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی به وجود آمده در کشور یک نوع عدم ثبات در همه‌چیز به وجود آمده است که مهم‌ترینش به موضوع قیمت ارز بازمی‌گردد. بخش بزرگی از مواد اولیه صنعت چاپ وارداتی است و این موضوع نیز باعث شده تا با کوچک‌ترین تغییری در قیمت ارز بازار صنعت چاپ نیز به تلاطم دچار شود. این تلاطم مستقیماً کار چاپخانه‌داران را تحت تأثیر منفی قرار می‌دهد.

    مدیر چاپخانه زنده بودی:  بازار چاپ بوشهر نیازمند به روزرسانی

    مدیر چاپخانه زنده بودی اظهار داشت: ما به دلیل ماهیت کاری‌مان و مشتریانی که داریم به‌صورت اعتباری کار انجام می‌دهیم؛ به‌این‌ترتیب که مجبور هستیم مواد اولیه‌مان را به‌صورت نقد تهیه کنیم ولی مشتریانمان نقد اجرت‌ها را پرداخت نمی‌کنند، حتی گاهی موارد ماه‌ها می‌گذرد و ما پولی بابت دستمزدها دریافت نمی‌کنیم، این در حالی است که مجبوریم برای ادامه کار دوباره مواد اولیه را با احتساب افزایش قیمت‌ها  تهیه کنیم. این موارد روزبه‌روز از قدرت مالی مجموعه‌ها می‌کاهد.

    بیشتر بخوانید:نمایشگاه بین المللی ماشین آلات چاپ و بسته بندی و صنعت چاپ در تبریز برگزار می شود

    چاپخانه زنده بودیزنده بودی بیان داشت: بازار چاپ بوشهر نیازمند به‌روزرسانی است؛ چاپخانه‌ها باید بتوانند خود را به تجهیزات روز مسلح  کنند و این اقدام نیاز به داشتن نقدینگی دارد؛ نقدینگی‌ای که به دلایلی که عرض کردم در حال حاضر وجود ندارد؛ با این‌همه اما اگر بتوان به‌نوعی چاپخانه‌ها را در تهیه مواد اولیه و به‌روزرسانی دستگاه‌ها یاری کرد می‌شود به آینده این حوزه امیدوار بود.بازار چاپ بوشهر

    ارسال یک پاسخ

    لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
    لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

    4 × 1 =