حل یک به یک دغدغه ها و چالش های صنعت چاپ

  0
  75
  صنعت چاپ

  در نشست مدیرکل جدید دفتر چاپ و نشر وزارت ارشاد اسلامی و نماینده مردم گرگان و آق قلا بر زیرساخت های صنعت چاپ و نشر کشور به عنوان مشکل اصلی تاکید شد و بیان شد که برای بر طرف کردن خلاء های قانونی و دیگر نیازهای این صنعت بزرگ، علاوه بر دستگاه های اجرایی مربوطه، کمیسیون های تخصصی مرتبط با آن ها در مجلس شورای اسلامی نیز باید همراه باشند تا دغدغه ها و چالش های صنعت چاپ یک به یک حل شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، علی اکبر ابراهیمی؛ مدیرکل جدید دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر یک روزه اش به استان گلستان در نشستی صمیمی با غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص چاپ و نشر کشور و استان گلستان به گفت و گو و تبادل نظر نشست.

   

  بیمه فعالان صنعت چاپ در اولویت

  در این دیدار و نشست صمیمی که در صبح پنج شنبه 13 آبان ماه در دفتر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برگزار شد، مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن تشریح وضعیت کنونی صنعت چاپ و نشر کشور، کاغذ را یکی از ضروری ترین نیازهای این صنعت خواند و ادامه داد: کاغذی که عمده ی آن وارداتی بوده و  در حال حاضر توان و ظرفیت داخل در حدود 3 تا 5 درصد است.

  وی یکی از مشکلات فعالان صنعت چاپ را بحث بیمه دانست و در این مورد گفت: در خصوص بیمه ما مکاتباتی را با سازمان تامین اجتماعی انجام داده ایم و پیگیری این مسئله را در اولویت و دستور کار خودم قرار داده ام.

  ابراهیمی افزود: صنعت چاپ یکی از بخش های تاثیرگذار در زندگی روزمره افراد است و امید است با همراهی مجلس شورای اسلامی و کمیسیون های تخصصی مرتبط بتوانیم قدمی ماندگار برای چاپ و نشر کشور برداریم.

  بیشتر بخوانید: بازدید مدیرکل جدید دفتر امور چاپ از چاپ هودیس پارس و چاپ طلایه مرجان

  سامان بخشی به صنعت چاپ با مدیریت جهادی

  در ادامه غلامرضا منتظری؛ نماینده مردم گرگان و آق قلا و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز ضمن عرض تبریک فصل شروع خدمت علی اکبر ابراهیمی در دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: با مدیریت عادی نمی توانیم کار صنعت چاپ را سامان ببخشیم و در این حوزه ی بخصوص نیازمند عزمی جدی و مدیریتی جهادی هستیم.

  وی افزود: ما سال ها بسیاری از این دغدغه ها و چالش های مطروحه را شنیده ایم و متاسفانه در تمام این سال ها به دنبال حل مسئله نبوده ایم؛ اکنون هم برای حل آن نیازمند تغییر ریشه ای هستیم؛ زیرا معتقدم مشکلات صنعت چاپ صرفا در استان ها نیست و کلان مسئله است.

  منتظری ادامه داد: از دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می خواهم در اولین فرصت، فهرستی جامع و کامل از قوت ها و ضعف ها تهیه کرده تا بتوانیم با قدرت و در کنار یکدیگر یکی از مظلوم ترین حوزه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را سامان ببخشیم.

   

  حل چالش های صنعت چاپ کشور

  نماینده مردم گرگان و آق قلا و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره بر ضرورت دعوت فوری از مدیران مرتبط با این صنعت در دیگر وزارت ها برای حضور در نشست های تخصصی برای حل چالش های صنعت چاپ کشور، گفت: بارها از این مدیران شنیده ایم که آن ها هم تمایل دارند که این فضا بهبود پیدا کنند اما همواره به وجود برخی خلاء های قانونی اشاره می کنند.

  منتظری در پایان با تاکید بر اینکه مشکل اصلی چاپ و نشر کشور زیر ساخت هایش است، گفت: برای بر طرف کردن خلاء های قانونی و دیگر نیازهای این صنعت بزرگ، علاوه بر دستگاه های اجرایی مربوطه، کمیسیون های تخصصی مرتبط با آن ها در مجلس شورای اسلامی نیز باید همراه باشند که امیدوارم بتوانیم دغدغه ها و چالش ها را یک به یک حل کنیم.

   

  ادای احترام به به مقام شامخ شهیدان والا مقام

  گفتنی است، پیش از این نشست علی اکبر ابراهیمی؛ مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گلزار شهدای شهرستان گرگان حاضر شد و به مقام شامخ شهیدان والا مقام ادای احترام کرد.

  یادآوری می شود نشست هم اندیشی با فعالان صنعت چاپ استان گلستان و بازدید از 2 مجموعه چاپ در گرگان، در برنامه ی سفر یک روزه مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.

  صنعت چاپ

  بازدید از دو واحد چاپی گلستان

  علی اکبر ابراهیمی؛ مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین سفر کاری استانی اش به همراه عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در روز پنج شنبه 13 آبان ماه از چایخانه باقی و امید شمال بازدید به عمل آوردند.

  در این بازدیدها علی اکبر ابراهیمی ضمن قدردانی از فعالیت های این مجموعه ها و آرزوی رونق و توسعه در کسب و کار مدیران آن ها به گفت و گو و تبادل نظر پرداخت.

  صنعت چاپصنعت چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × دو =