بازدید مدیرکل جدید دفتر امور چاپ از چاپ هودیس پارس و چاپ طلایه مرجان

  گزارشی از سلسله بازدیدهای مدیر کل دفتر امور چاپ و نشر وزارت ارشاد از فعالان صنعت چاپ

  0
  117
  مدیرکل جدید دفتر امور چاپ

  مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه بازدیدهای خود به دیدار هومن محمدی مدیرعامل مجتمع چاپ هودیس پارس؛ یکی از جوان‌ترین فعالان صنعت چاپ کشور و همچنین علی مخزن مدیرعامل چاپ طلایه مرجان یکی از پیشکسوتان این عرصه رفت.

  گفتنی است؛ در این بازدید احمد ابوالحسنی؛ رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران نیز حضور داشت و با اهدای لوح تقدیر و هدیه یادبودی به مدیرعامل مجتمع چاپ هودیس پارس از فعالیت او که بانی توجه بیشتر به اهمیت چاپ شده است، تقدیر به عمل آورد.

  مدیرکل جدید دفتر امور چاپبه حضور جوانان در این عرصه می بالیم

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، علی اکبر ابراهیمی؛ مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر وزارت ارشاد اسلامی در جریان بازدید از مجتمع چاپ هودیس پارس نشستی صمیمانه‌ با پیشکسوتان و فعالان صنعت چاپ از جمله علی مخزن مدیر چاپ طلایه مرجان، رضا طارمی مدیر سابق چاپ افست و همچنین هومن محمدی مدیر عامل چاپ هودیس پارس و نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی، داشت.

  وی در این نشست با تأکید بر لزوم حضور جوانان در این صنعت گفت: ما به حضور جوانان در این عرصه می‌ بالیم و افتخار می‌ کنیم. همچنین امروز خوشحالم که در کنار یکی از جوانان موفق و پرتلاش صنعت چاپ و بسته بندی کشورمان هستم چرا که رد پای هودیس پارس را می‌توانم در بسیاری از بخش‌های مختلف چاپ ببینم.

  ابراهیمی با اشاره به اینکه هومن محمدی به تازگی عنوان و جایزه، دارنده بهترین کیفیت، بهترین طراحی و بهترین غرفه نمایشگاهی را در جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی فارمکس خاورمیانه از آن خود کرده، ادامه داد: برای این مدیر جوان، پرتلاش و خوش فکر آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که در آتیه شاهد پویایی بیشتر این مجموعه باشیم.

  وی خاطر نشان کرد: دفتر امور چاپ و نشر ضمن توجه، قدردانی و استفاده از رهنمودهای پیشکسوتان صنعت چاپ، جوان‌گرایی و توجه به خواسته‌های جوانان و بهره‌مندی از نظرات کارشناسانه ی آنان را نیز سرلوحه ی کار خود قرار داده است. ما در این دفتر از هیچ تلاشی برای خدمت رسانی و کمک به جوانان این صنعت دریغ نخواهیم کرد.

  مدیرکل جدید دفتر امور چاپتقدیر از مدیر جوان صنعت چاپ

  در ادامه ی این نشست احمد ابوالحسنی؛ رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران تقدیرنامه و هدیه‌ای را به رسم یادبود به هومن محمدی اهدا کرد. ابوالحسنی خطاب به این مدیر جوان صنعت چاپ اظهار داشت: کسب رتبه برتر در جشنواره و نمایشگاه فارمکس خاورمیانه قطعاً به دلیل سال‌ها تلاش و پشت کاری بوده که داشته‌اید و این همت والای شما است که جای تقدیر دارد.

  وی با بیان اینکه حضور چنین جوانان پر تلاش و نوآوری موجب افتخار صنعت چاپ است، ادامه داد: این افتخارات تنها متعلق به افراد نیست بلکه به کل صنعت چاپ در ایران تعلق دارد. چرا که در اصل با تلاش این عزیزان ویترینی از توانمندی صنعت چاپ ایران در معرض نمایش قرار می‌گیرد.

  مدیرکل جدید دفتر امور چاپتوجه به جوانان صنعت چاپ

  در ادامه هومن محمدی؛ مدیرعامل مجتمع چاپ هودیس پارس و نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی با ابراز خوشحالی از حضور پیشکسوتان در مجموعه چاپ هودیس پارس اظهار داشت: امروز برای من روز بزرگی است چرا که شاهد توجه به جوانان در عرصه صنعت معظم چاپ هستم.

  وی افزود: حضور مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر وزارت ارشاد در نخستین روز کاری خود برای من بسیار ارزشمند است. همچنین خوشحالم که این صنعت اتحادیه‌ای دارد که جوانان را دیده و برای آنان ارزش قائل می‌شود؛ جوانانی که بدون هیچ رانتی آن هم در چنین شرایط دشواری توانسته‌اند به سختی راه را برای خود هموار کرده و رو به جلو حرکت کنند.

  مدیرکل جدید دفتر امور چاپلزوم توجه به صادرات

  علی مخزن، مدیر چاپ طلایه مرجان نیز در بازدید مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر وزارت ارشاد اسلامی از چاپخانه ی خود به لزوم توجه به صادرات اشاره کرد و گفت: توان تولید ما در صنعت چاپ بسیار بالا است اما متأسفانه در نقطه ی مقابل آن، توان صادراتمان کم است.

  وی پیشنهاد تشکیل یک کارگروه تخصصی برای صادرات صنعت چاپ را به ابراهیمی ارائه کرد و توضیح داد: درست است که اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ وجود دارد اما باید تقویت و از آن حمایت بیشتری شود. تشکیل چنین کارگروهی متشکل از متخصصان بازرگانی و صادرات قطعاً گره گشا خواهد بود.

  مدیرکل جدید دفتر امور چاپمدیری از بدنه چاپ

  رضا طارمی؛ مدیر سابق شرکت افست و از پیشکسوتان صنعت چاپ با ابراز خوشحالی از انتخاب علی اکبر ابراهیمی به عنوان مدیرکل جدید دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی او را از جنس فعالان این عرصه و فردی دغدغه‌مند برشمرد که توانایی کمک به رشد این صنعت را دارد. وی اظهار داشت: اشراف کامل جناب ابراهیمی به صنعت چاپ یک مزیت بزرگ است. امیدوارم صنعت چاپ بتواند از امتیاز حضور ایشان بهره‌مند شود و در مقابل، آقای ابراهیمی نیز از این فرصت به دست آمده برای رشد و بالندگی صنعت چاپ استفاده کند.

  وی با اشاره به اینکه صنعت چاپ نباید خود را به بازار داخلی محدود کند؛ ادامه داد: امروز بازاریابی حرف اول در هر صنعت و اقتصادی را می‌زند. اتحادیه و وزارت ارشاد باید دست در دست هم برای بازارسازی و ذائقه سازی به منظور جذب مشتری تلاش کنند.

  مدیر سابق شرکت افست خاطرنشان کرد: بنده معتقدم گذشته ها، گذشته است؛ باید از حالا برای آینده چاپ برنامه ریزی درست انجام دهیم تا بتوانیم بهترین نتیجه را بگیریم.

  مدیرکل جدید دفتر امور چاپمدیرکل جدید دفتر امور چاپمدیرکل جدید دفتر امور چاپمدیرکل جدید دفتر امور چاپمدیرکل جدید دفتر امور چاپمدیرکل جدید دفتر امور چاپمدیرکل جدید دفتر امور چاپمدیرکل جدید دفتر امور چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × 2 =